19. kolo - Mistrovské utkání 8. dubna 2012 15:30
Spartak Hluk 1:2 Velké Karlovice
Přikováni ke dnu

V typicky aprílovém,velikonočním,nedělním odpoledni, kdy se pravidelně střídal sníh s větrem doplněný sluncem museli domácí zvítězit,jinak se téměř jistě namočí do sestupových lapálií.

V začátku utkání měli domácí mírně navrh a hned ve 4´mohli vést, když se po centru Hlaváčka dostal do gólové pozice Minařík, ale tváří v tvář brankáři neuspěl a ten jeho pokus vyrazil. Poté hra upadla do průměru bez výraznějších šancí na obou stranách. Za zmínku stojí až 24´,kdy v zápase agilní Masařík vyslal nebezpečnou střelu, ale tu hostující obránce zblokoval na roh. O minutu později zahrávali Hlučané O.Machalou přímý,volný kop,ale ten brankář Karlovic bravurně vytěsnil na roh. Domácí se dál snažili ztéci hostující svatyni,ale v koncovce nebyli důrazní a přesní.První varování domácím vyslal v 28´Haas,který střelou po zemi vystrašil Fojtíka.V 30´vyslal tvrdou ránu opět O.Machala,ale mimo branku.Když už se zdálo, že poločas skončí bezbrankovou remízou,fauloval v 44´ těsně před vápnem Kachlík hostujícího útočníka a volný přímý kop Štulera si domácí obrana tečovala do sítě (0:1).

Druhý poločas začal náporem domácích a vyrovnání přišlo záhi ve 49´,kdy přesný centr Minaříka do vápna přizvedl hlavou Zlínský a dobíhající Masařík z první,tvrdou ranou k tyči dal premiérový gól v KP (1:1). Tlak domácích narůstal,ale opět selhával v koncovce. Nedůraz v domácí obraně následně potrestal v 64´pohotovou střelou Vašut (1:2). Domácí tento moment jakoby paralyzoval,nebyli schopni přesně zakombinovat a stále častěji nechávali otevřená vrátka v obraně.Jednu takovou v 75´málem potrestal Vrážel, ale ani na 2x nepřekonal Fojtíka. Hlučané již v dalších fázích utkání něměli vůli ani sílu na zvrat a opět prohráli. Situace týmu je nyní již kritická.