Zápasy
14. kolo - Mistrovské utkání 31. srpna 2011 17:00
Spartak Hluk 3:0 Vsetín
Naprosto zasloužené první body.
Ve středeční předehrávce chtěli domácí konečně smazat nulu v kolonce bodů a od úvodu to taky začali naplňovat. Trvalá územní převaha však vyústila jen do šance Botka,který se před brankářem neprosadil nebo Michala Zalubila,který svou střelou,která směřovala do horního růžku Sedlákovi branky pořádně vystrašil hosty. Ti hrozili pouze z brejků ,ale vyloženou šanci si nevytvořili. Domácí stále pokračovali ve své herní aktivitě,ale pouze nastřelovali brankáře. Až přišla 29´ a bratrská souhra Machalů,kdy menší Jan milimetrovým centrem do vápna našel většího Sašu a ten z první rozvlnil síť a potěšil tak místní fanaticos (1:0). O chvíli později měli hosté gólovou šanci, kdy šel z úhlu téměř sám na gólmana Švach,ale novic v brance Hluku hostující z 1.FC Slovácko Michal Motyčka mu střelu lapil.Ke konci prvního poločasu nebezpečně hlavičkoval kapitán A.Machala.

Druhý poločas se prezentovali domácí další šancí,tentokráte O.Machaly,kterému však míč skočil příliš blízko k noze než aby stihl dobře zamířit a tak ten skončil v zámezí.Trenérovi Soldánovi vyšlo ve druhém poločase dokonale střídání,kdy poslal na hřiště žolíka Martina Zalubil a ten se mu odvděčil góly.Nejprve v 56´ si zkušeně zpracoval míč,neukvapil se,obtočil kolem obránce a s klidem angličana zamířil k tyči (2:0). Domácím narostla křídla,hráli s chutí,hýřili aktivitou,ale spousta zbytečně zkažených přihrávek ve středu hřiště kazila tento dojem.V 70´vyslal jedovatou střelu Hlaváček.Snížit mohli hosté v 81´to šel Čůma sám na brankáře,ale ten jej vytlačil do strany a domácí obránci odkopli míč do bezpečí.Definitivní podobu výsledku dal v 88´opět Martin Zalubil, kdy zužitkoval přesný centr Jožky Říhy,kovaného psa obranáře,který se vydal na ofenzivní výlet a dorazil míč do brány (3:0). Domácí zvítězili naprosto zaslouženě a získali tak veledůležité 3 body. Doufejme,že elán,chuť a nasazení jim vydrží i do nedělního domácího utkání s Boršicemi, Kvalitu a předpoklady na to mají.