Zápasy
23. kolo - Mistrovské utkání 23. května 2013 17:00
TJ Sokol Újezdec-Těšov 1:4 Spartak Hluk
TJ Sokol Újezdec-Těšov-TJ Spartak Hluk 1:4

V dohrávce 23. kola zajížděli Spartakovci na půdu Újezdce, který svými dosavadními výsledky a postavením v tabulce budil respekt.

Domácí začali aktivněji, byli důraznější v osobních soubojích a více se tlačili před Fojtíkovu branku. Ovšem první střelu vyslal hostující Říha, která nadělala domácímu brankáři starosti a s vypětím sil ji lapil. První branku dali ale nakonec domácí v 25´, kdy vyražený míč od Fojtíka se dostal k Bařicovi, který s dorážkou neměl problém (1:0). Hlučany branka nepoložila a začali se stále více osmělovat směrem dopředu, ale šance buď končili na obraně domácích či nepřesně v zánezí. Zřejmě zlomovým momentem utkání byl závěr I. poločasu, kdy domácí obránce prohrál u autové čáry souboj se zkušeným,fotbalovým mentorem Alešem Zlínským alias Begičem, ten z boku postupoval sám na gólmana,ale viděl ještě lépe postaveného dlouhána Martina Zalubila, který pohodlně skóroval (1:1). Hosté využili tohoto psychologického momentu a snažili se ještě do poločasu strhnout vedení na svoji stranu, ale více času již nezbylo.

Druhý poločas začali hosté náporem a překvapili domácího favorita aktivitou. Domácí fanoušci však v té době nještě ani netušili, že hosté odjedou s vysokou a zcela zaslouženou výhrou. Nejprve dal první varování Zlínský, jehož branka však nebyla pro ofsajd uznána, ale vzápětí Hlučané rozjeli nádhernou kombinační akci ala Barcelonu, kdy se míč dostal k ze strany nabíhajícímu hračičkovi Bihárimu, který tvrdou ranou k tyči dal rozdílový gól (1:2). Hosté v tuto chvíli dominovali a důraznou, agresivní hrou si vynutili tlak i šance. Výsledkem jejich snažení byla ,,na vlas " stejná situace, kdy byl opět střelcem Bihári, který tvrdou ranou téměř do stejného místa skóroval (1:3). Domácí v tu chvíli nevěděli co hrát, těžko se prosazovali a do šancí se nedostávali. Naopak hosté hýřili aktivitou a bylo na nich vidět jak si zápas užívají. Skórovat  mohl Zelinka, ale krásný pas za obranu si špatně zpracoval a míč mu utekl do zámezí. Akce před poslední brankou utkání začala ve středu hřiště, kdy Zelinka dostal ideálně míč do strany ke svému obvyklém výpadu, potáhl jej a milimetrově přihrál nabíhajícímu Zlínskému, kterému stačilo míč dloubnout a přehodit brankáře Popelku (1:4). Vítězství hostí je překvapivé, ale zcela zasloužené a výkonem dali svým věrným fanouškům tu nejlepší pozvánku na tradiční regionální derby do Dol.Němčí v neděli 26.5. v 16.30h.