2. kolo - Mistrovské utkání 18. srpna 2013 16:30
TJ Nivnice 0:3 Spartak Hluk
TJ Nivnice-TJ Spartak Hluk 0:3

Nováček 1.A třídy přivítal naše mužstvo a chtěl tak odčinit nezdar z minulého kola z Mladcové, kde prohrál těsně 1:2.

Před velmi slušnou diváckou kulisou a v úmorném vedru se úvod I.půle nesl ve znamení vzájemného oťukávání, kdy ani jedno mužstvo nechtělo udělat chybu vedoucí k úvodnímu gólu. Více aktivity na kopačkách měli hosté, ale nedokázali překonat domácí obranu. Velkou šanci měl hostující Martin Zalubil,ale centrovaný míč ze strany nedokázal usměsnit za Rybnikářova záda. Pak se dostali do šance i domácí, ale skvělý zákrok na druhé straně vytasil pro změnu Fojtík. Pak se dral do šance Z.Horák, ale lobovaný míč domácí obránce vykopl z branky. Hosté nadále udávali tempo hry, ale jejich akce končili před vápnem nebo nepřesnou přihrávkou.

Druhá půle začala náporem Spartakovců a hned v úvodu i udeřili. Snad nejmenší hráč na hřišti Janek Machala vrátili odražený míč zpět před branku, kde se hlavou nemýlil ,,čahoun" Martin Zalubil (0:1). Hosté najednou získali větší fotbalovou jistotu, domácí přehrávali ve všech směrech a chvilkami jim nechtěli snad ani půjčit míč. Nivničtí jen přihlíželi aktivitě Hlučanů. Druhá branka přišla po rychle zahraném autu Masaříka na O.Machalu, který jej po zemi vrátil do vápna a tam se opět nemýlil Martin Zalubil (0:2). V těchto chvílích to byl koncert hostí, kteří drželi otěže utkání pevně ve svých rukou. Tečku za velmi povedeným utkáním udělal exligový Miloslav Penner, který nádhernou ranou z přímého,volného kopu vymetl domácí šibenici a pojistil tak naprosto zasloužené vítězství hostí (0:3).