3. kolo - Mistrovské utkání 21. srpna 2016 17:30
TJ Nivnice 3:2 Spartak Hluk
TJ Nivnice-TJ Spartak Hluk 3:2

V neděli zajíždělo áčko do Nivnice, kde ho nečeklo vůbec lehké utkání. První poločas jsme nehráli dobře. Byli jsem nepřesní, nedůrazní a také jsme se netlačili do brankových příležitostí v pokutovém území. Hráli jsem sice v poli dobře, ale ne efektivně . Nevyužívali jsem křídelních prostorů a netlačili jseme se do blízkosti brankáře Mendla. Ten v klidu pochytal všechny naše centry. Ani domácí však nebyli nijak nebezpeční. Přišla však 30. minuta a Lukeš byl rychlejší než Zalubil,vypíchl mu balon a šel sám na mladičkého brankáře Davida. Ten neměl šanci zabránit skorování. Za 3. minuty přišel centr do pokutového území a zcela volný Velecký neměl problém hlavou skorovat. 2:0 to už bylo hodně. Velkou šanci měl Dohnal, ale v poslední chvíli zaváhal. Nehráli jsme dobře, chyběla nám bojovnost a větší vůle. Do druhé půle nastoupil místo Lipotiho, který se necítil ještě zcela zdráv, Sagula, čímž se zvýšila útočná činnost. Do druhého poločasu jsme vlétli nátlakovou hrou a domácí měli hodně starostí. V 60. minutě domácí obránce zahrál rukou a rozhodčí Tomanec správně odpískal P.K., který proměnil Dohnal. I nadále jsme domácí tlačili, ale nějaké super vyložené šance jsme si nevytvořili. Naopak, z ojedinělého protiútoku jsme udělali další chybu v defenzivě a dostali jsme další lacinou branku, kterou v 80. minutě vstřelil Máčalík. V 83. minutě pak Dohnal nádhernou střelou do šibenice snížil na 3:2 a nadále jsme se snažili s utkáním něco udělat. Rozhodčí Tomanec nám na korigování výsledku však nepřidál ani minutu. Stejně jako v Nedachlebicích nejde hrát, až teče do bot. Utkání se hraje na 90. minut a ty je potřeba odehrát celé zodpovědně, bojovně a s velkým srdcem. To je poznatek pro naše další utkání. Věřím, že si to kolektiv hráčů s trenérem a vedoucími mezi sebou vysvětlí a pak příjdou i výsledky.

Sestava: David. Horák, Zalubil, LIpoti (Sagula), Machala J. (Zlínský), Bihári, Kukla, Galuška, Machala O., Martiš, Dohnal