5. kolo - Mistrovské utkání 4. září 2016 16:00
TJ Skaštice 0:2 Spartak Hluk
TJ Skaštice-Spartak Hluk 0:2

V neděli 4:9. hrálo hlucké áčko ve Skašticích. Domácí byli sice oslabeni o svého nejlepšího hráč Konečníka, ale Hlučané hráli mnohokrát bez svých klíčových hráčů, Tomu se nevyhne žádný tým. Od začátku byli Hlučané lepším mužstvem, protože domácí převyšovali pohybem a také fotbalovostí. Ve 20. minutě dostal ideální přihrávku na malé vápno Ondra Machala, ale míříl půl metra od zadní tyče. Potom se naše mužstvo dostalo do pěkného přečíslení, ale Radkovi Bihárimu se míč zapletl mezi nohami. Ve 30. minutě nařídil proti našemu mužstvu rozhodčí Zicháček velmi přísný pokutový kop po zákroku Lipotiho. To byla jediná šance domácích, kterou však domácí hráč  Sova napálil do tyče. Ve 36.minutě vybojoval míč Tomáš Martiš, přihrál Dohnalovi, který ideálně vysunul Radka Biháriho, který viděl v ideální pozici Martina Zalubila, pro kterého už nebyl problém dostat míč do branky. 1:0 pro Hluk. Tak skončil i první poločas. Do druhého poločasu nastopili domácí velmi razatně a s velkým úsilím. Hlučané však mají zkušené hráče v obraně a likvidovali jejích úsilí hned před pokutovým územím. Jediná šance byla tvrdá hlavička domácího ho hráče, která minula branku Hlučanů. To byla jejich druhá šance za zápas. V 59. minutě poslal do úniku Biháriho Dohnal, a ten už věděl, jak zakončit ke vzdálenější tyči. 2:0. Domácí je nutné pochválit za velké úsilí, ale dnes na Hlučany nestačili. Velké šance měli Radek Bihári a také Martin Zalubil, ale brankář Stýblo byl vždy na místě. Hlučané hrozili protiútoky, v jednom případě byl v pokutovém území faulován Ondra Machala, ale rozhodčí Zicháček P.K. neodpískal. I tak Hlučané dovedli zápas k zaslouženému vítězství, o kterém v závěrečné fázi už nebylo pochyby. Dnes poprve nastoupili Hlučané v kompletní sestavě, scházel pouze Jenda Machala a na výkonu mužstva to bylo vidět. Byl to opravdu poctivý a také zodpovědný výkon, který je také podložen dobrými výkony jednotlivých hráčů. Jen tak dále! Sestava: Fojtík, Horák (Zlínský), Lipoti,Machala A., Galuška, Bihári, Kukla(Athang), Machala O., Dohnal, Martiš, Zalubil