10. kolo - Mistrovské utkání 9. října 2016 15:00
Spartak Hluk 3:0 TJ Osvětimany
TJ Spartak Hluk-TJ Osvětimany 3:0

V neděli 9.10.2016 hrálo hlucké áčko proti ambicioznímu mužstvu z Osvětiman. Mužstvo složené z hráčů Hodonínského kraje si vedlo v začátku soutěže velmi dobře. Patřilo dokonce mezi favority této soutěže. I v Hluku začalo ve velkém stylu. Domácí museli improvizovat, protože Lipoti je v trestu a Saša Machala byl na dovolené. Ale už ve 4. minutě Tomáš Martiš překvapil skvělou střelou, a bylo to 1:0. v 35. minutě vysunul mladík Pavel Kryl mladíka Tomáš Martiše a pro něho už nebyl problém překonat brankáře Osvětiman podruhé. 2:0. Po poločase se obraz hry nezměnil. Domácí kontrolovali hru a hrozili nebezpečnými kontry. V 65. minutě zahrávali domácí rohový kop a nejvýše vyskočil Jan Dohnal, který skvělou hlavičkou zvýšil na 3:0. I nadále domácí hrozili nebezpečnými útoky, ale i vyložené šance nabyly využity. Radek Bihári má v poslední době smůlu, veškeré jeho střely skončí vedle branky nebo jsou sraženy obránci. V 77. minutě se nechal vyprovokovat Zýbal ,který dostal červenou kartu za faul loktem a tím skončila veškerá aktivita Osvětiman. Domácí kontrolovali hru a nenechali si pokazit nulovou bilanci. Dnes to byl den odchovance a hluckého patriota Tomáše Martiše. Ač má teprve devatenáct let, dnes svým skvělým výkonem rozhodl toto utkání. I další odchovanec Pavel Kryl podává velmi dobré výkony a místo v základní sestavě nemusí být vzdálené. Sestava: Fojtík, Machala J., Horák, Zalubil, Galuška, Kryl ( Zlínský), Bihári,, Kukla, Dohnal, Machala O., Martiš. (Athang)