11. kolo - Mistrovské utkání 16. října 2016 15:00
FC Koryčany 0:1 Spartak Hluk
FC Koryčany-TJ Spartak Hluk 0:1 np

Dne 16.10.2016 zajíždělo áčko do Koryčan, které figurovaly na pátém místě. Od začátku bylo vidět, že se domácí na vedoucí tým soutěže dobře připravili. Začali agresivně, rychle a bojovně. Naši hráči vždycky začínají pomaleji a opatrně. Od 15. minuty jsme se však začali prosazovat svoji technickou hrou. Šance se však nerodily na žádné straně. Domácí překvapili naše hráče tak zvanou "Flašarovinou." Dvakrát rozehrávali rohový kop způsobem, že míč šel od rohu na nabíhající hráče ze zadní pozice. Jednou toho měl Fojtík plné ruce. Tuto situaci hrával v Hluku Jirka Flašar, který několikrát tímto způsobem rozvlnil síť soupeře. Toto hráče Koryčan asi naučil zkušený trenér Bednařík. Velkou příležitost si vypracoval Martiš, který se prodral po levé straně až před domácího brankáře Vrbu, ale neuspěl. Jinak to byl v I. poločase boj, domácí už začali bránit v šesti hráčích, takže dostat se do pokutového území byl problém. Druhý poločas byl už v rukou našeho mužstva. Domácí se ještě více stáhli, jejich bojovnost byla obdivuhodná.Šance, Martiše, Dohnala, Kryla i Biháriho zůstaly nevyužity. Jednou se zdálo, že je po tak zvané svíci míč v síti, ale domácí brankář Vrba vytáhl míč, možná před brankovou, ale také možná byl míč i za brankovou čarou. Domácí Gejdoš se jednou dostal do rychlého brejku, míč dotáhl až k pokutovému území, míč se pak odrazil k domácímu hráči, před jehož střelou uhnul jeden z našich obránců a brankář Fojtík měl plné ruce  práce. Potom domácí reklamovali ruku v pokutovém území ležícího Lipotiho a to bylo ze strany domácích ve II. poločase vše. Ještě v 90. minutě pronikl po brankové čáře Martiš do těsné blízkosti domácí branky, zvoli však střelu, kterou domácí brankář vyrazil. Následovaly pokutové kopy v nichž jsme byli úspěšnější. Trefili se Galuška, Zalubil, Kukla a Dohnal. Domácí se trefili jednou, další kopy se už nekopaly, protože byl stav 4:1. Rozhodčí tento velmi těžký duel zvládli, i když v jednom momentě bylo na hřišti rušno a byl u toho také hlasatel. Právě kuriozitou jinak dobré fotbalové neděle byl hlasatel domácích. Ten má sídlo u stolku před bufetem a je vidět, že je to velký fanda. Oblečen do žlutého rozlišováku pořadatele fandil, jak mohl. To zakázané není. Zvláštní na tom je to, že v době, kdy nehlásí stojí u zábradlí a nadává a provokuje hostující hráče. Sem tam pochválí domácího brankáře, sem tam i obránce a útočníka, vyzývá domácí k fandění. To už by v rozhlase být nemělo. Vrchol všeho bylo, když pan hlasatel zahlásil v době největšího náporu našeho mužstval: " Porazte ty chudáky z Hluku". Je to nesportovní a nevkusné a na Koryčany to nesedí.

sestava: Fojtík, Machala A., Lipoti, Zalubil, Galuška, Kryl, Bihári, Kukla, Machala A., Dohnal, Martiš. Na střídání byl dorostenci, David do bránky, Athang a Baroň Petr.