12. kolo - Mistrovské utkání 22. října 2016 14:30
FC Kvasice 2:3 Spartak Hluk
FC Kvasice-TJ Spartak Hluk 2:3

V sobotu 22.10. hrálo hlucké áčko důležitý zápas v Kvasicích. Naši hráči na 1. místě, Kvasice pak druhé. Kvasice navíc měly v poslední době skvělou formu, proto se očekával velmi vyrovnaný souboj. Od začátku domácí hodně nabuzeni začali důrazně útočit, s cílem rozhodnout utkání hned v začátku. V 10. minutě však nacentroval z levé strany nejmenší hráč na hřišti Janek Machala míč do pokutového území domácích, Pavel Kryl šikovně přeskočil domácího obránce, a bylo to 0:1. Potom se zranil domácí brankář Vymazal a nastoupil Černocký. V 17. minutě Zalubil neodkopl míč do autu a navíc fauloval. Centr z levé strany však s rukami nahoře instinktivně tečoval Martiš a byla z toho penálta. Domácí Musil nezaváhal a bylo to 1:1. Domácí se snažili s utkáním něco udělat. Jejich motivace byla veliká a každé rozhodnutí rozhodčího komentovali. Ve 43. minutě se dostal do souboje s obráncem domácích Martiš, který pak využil nedorozumění obránce s brankářem, a do prázdné branky dal druhou naši branku. 1:2. Domácí možná měli v I.poločase více ze hry, ale více nebezpečných šancí si vypracovali naši hráči. Do druhého poločasu nastoupili domácí velmi odhodlaně vyrovnat stav utkání. Vytvořili si převahu v poli, ale u branky tak nebezpeční už nebyli. Naše mužstvo hrozilo brejky a při jednom z nich se krásně uvolnil Dohnal, ale trestuhodně šanci z malého vápna zahodil. V 76. minutě jsme znovu zahrozili brejkem a na jeho konci byl Bihári, který umístěnou střelou k tyči zvýšil stav utkání na 1:3. To už bylo na domácí hodně, proto ještě zvýšili úsilí a dobývali naši branku. Dvakrát se však do úniku vydali Dohnal s Bihárim, bohužel Jenda Dohnal dnes neměl přesnou přihrávku a Radkovi ji vždy poslal hodně do boku a nepřesně. Když už se zdálo, že utkání skončí, využil Lepša své šance a snížil na 2:3. Utkání dvou vedoucích celků vyhrálo zaslouženě naše mužstvo, působilo kompaktně a také bylo takticky na výši. V minulém kole jsem kritizoval příliš aktivního a nekritického hlasatele v Koryčanech. Dnes v Kvasicích zahráli v rozhlase kvasickou fotbalovou hymnu a to bylo vše. Servis pro diváka žádný. Na takové úrovni fotbalu, jaký v Kvasicích je, by si diváci zasloužili lepší atmosféru. I v dávných dobách hrála na hřišti muzika a hlasatel informoval o sestavách a také o střelcích gólů, případně také o změnách v sestavě a udělení žlutých karet. Ve vyšší třídě by to měla být povinnost. Sestava: Fojtík, Machala A. Lipoti, Zalubil, Machala J. Kryl (Zlínský), Kukla, Bihári, Galuška, Dohnal, Martiš Na střídání byli ještě Athang a brankář David. Zraněný je Horák a zaneprázdněný byl kapitán Machala O.