Přátelské utkání 10. března 2017 18:00
Spartak Hluk 1:1 FC Strání
TJ Spartak Hluk-FC Strání 1:1

10.3.2017 v 18.00 hodin hrálo áčko Hluku další přátelák s mužstvem Strání. Počasí bylo chladné a deštivé, přišlo málo diváků a hra z obou stran byla také chladná. Naše mužstvo mělo zase potíže se sestavou, protože na marodce jsou Lipoti, Bihári, Kryl a Masařík. Scházeli také Jan Machala a Petr Šimčík. Kromě Saguly a Baroně, pomáhali také Ševčík a Athang a také Aleš Zlínský. V I. poločase se hrálo většinou uprostřed hřiště. Obě dvě mužstva jsou technicky dobře vybavena, hráči Strání byli o něco důraznější. Ve 20.minutě dostál míč za obranu Sagula, obcházel brankáře Popelku, který ho fauloval, ale Sagula sice neupadl, ale i akci gólově nedokončil. Straňanský rozhodčí Tomanec pískl pokutový kop, který proměnil Martiš. 1:0. Ze strany Strání se blýsknul dobrou střelou z dálky Vít Valenta, ale Fojtík si s jeho střelou poradil. Dobrou šanci měl i zkoušený hráč Hynčica. V 35. minutě se zranil Sagula, kterého nahradil Zdena Horák. Ve druhém poločase nastoupil do naší branky Lukáš David, další z dorostenců. Hra se přelévala z jedné poloviny na druhou, ale se spoustou nepřesných přihrávek. V 60. minutě nastoupil další dorostenec Ševčík, který střídal Baroně a brzy se ocitl v čisté gólové situaci, ale Popelka ho vychytal. I Straňané měli velkou šanci, ale Zalubil na brankové čáře zachránil jistý gól. Přesto se i Straňané dočkali branky. Po akci na pravé straně propadl míč k Halodovi, který vyrovnal na 1:1. Hra byla sice zajímavé, ale po taktické stránce obě mužstva hořela. Hodně se útočilo a zapomínalo se na obranu. Oboustraně! V 70. minutě vystřídal Aleš Zlínský Athanga, a byl to právě on, který měl největší šanci strhnout vítězství na naši stranu. 5 minut do konce se nádherně uvolnil na levé s straně v pokutovém území, ale Popelka ho bravúrně vychytal. Celkově utkání zklamalo atmosférou, protože se čekalo více lidí. Ani po stránce fotbalové to nebyla žádná lahůdka. Takový obyčejný přátelák. Sestava: Fojtík ( David), Baroň (Ševčík), Zalubil, Machala A., Galuška, Athang ( Zlínský), Kukla, Machala O., Dohnal, Martiš, Sagula ( Horák Z.)