17. kolo - Mistrovské utkání 16. dubna 2017 16:00
TJ Sokol Újezdec-Těšov 3:4 Spartak Hluk
TJ Sokol Újezdec-Těšov-TJ Spartak Hluk 3:4

V neděli 16.4. čekal naše mužstvo velmi obtížný zápas. Po zimě zkonsolidovaný domácí tým potřebuje body na záchranu, takže se dal očekávat velmi litý boj. Těch odehraných 93 minut to potvrdilo. Domácí začali stylem nakopávaných míčů na Slintáka, Vaculu, Těthala a Indru. Malé hřiště a řada osobních kontaktů jim k tomuto stylu nahrává. Naši hráči jsou technicky vybavení a tento způsob hry jim nevyhovuje. Měli jsem v poli technickou převahu, ale přišla 20. minuta a Slinták po našem nedůrazu v obraně dal první branku domácích. 1:0. Když běžela 35. minuta, tak se naši hráči nestačili vrátit , míč dostal napravo Indra a střelou k tyči nedal Fojtíkovi šanci 2:0. My jsme mezi tím měli velkou příležitost Sašou Machalou, kdy se Saša dostal po pěkné kombinaci před brankáře Pochylého, ale střela mířící do branky byla zablokována. Bylo štěstí, že v 37. minutě po rohu, vrátil Dohnal míč na zadní tyč, kde stal dobře postavený Lipoti a snížil na 2:1. Hned po poločase v 47. minutě kopali domácí rohový kop, u zadní tyče stal nepokrytý Šmíd a zvýšil na 3:1. Nikdo by v této situaci na naše mužstvo už nevsadil. byli jsme sice fotbalovější, ale tento styl, který domácí produkují nám moc neseděl. Svoji technickou převahu jsme vyjádřili brankou Tomáše Martiše, který hlavou poslal míč z levé strany k tyči. 3:2.Obě mužstva si hrála nadále svoji hru, domácí kopali z první dopředu, my jsme se snažili kombinovat. A vyplatilo se nám to. V 65. minutě se dostal v pokutovém území do šance Bihári, který, který když dostane chvilku času, tak se nemýlí. Střelou k tyči vyrovnal na 3:3. Domácí znervózněli , jejich agresivita se zvyšovala a došlo tak k několika šarvátkám. Obě mužstva se snažila zápas rozhodnout. V jeden moment se dostal za obranu Tomáš Martiš, ale domácí obránce mu míč v poslední chvíli ukopl. Domácí zase centrovali podél branky na úrovni malého vápna, ale nikdo z nich tam nebyl. V 85. minutě dostal za obranu míč Bihári, když obcházel Pochylého, byl rukami stržen a kopal se pokutový kop, který bezpečně proměnil Dohnal. 3:4. Jan Dohnal byl z našeho mužstva nejlepší hráč, ve středu hřiště vybojoval hodně míčů a dovedl se i uvolnit. Domácí obrana s ním měla nejvíce práce. V nastavení kopal ještě Karel Slinták přímý kop, který od pravé tyče vytěsnil vracející se Ondra Machala, který tímto zákrokem zamezil vyrovnání. Utkání se muselo líbit, protože i domácí diváci byli nadšeni z bojovného fotbalu, fotbalových emocí a také ze sedmi branek. Nejslabší článek byli všichni rozhodčí, kteří nepodali výkon hráčů na hřišti. Proč, to je otázka, která je fotbalovému divákovi známá. Sestava: Fojtík, Šimčík, Horák Z., Machala A., Lipoti, Bihári (Kryl), Kukla, Dohnal, Machala O., Galuška, Martiš. V sobotu 15.4. hrál dorost ve Slavičíně a zvítězil zaslouženě 3:1. Branky dali: Bukvic 2x Kuřina. Sestava: David, Blaha, Vozár, Prudík, Otrusiník ( Pham), Kužela, Machala M., Ševčík ( Bukvic), Červinka, Fruhauf Z,Kuřina,