18. kolo - Mistrovské utkání 22. dubna 2017 16:00
Spartak Hluk 2:2 TJ Skaštice
Hluk - Skaštice 2:3 PK

V sobotu 22.4. hrálo áčko doma se Skašticemi. Před zápasem pršelo, proto i terén byl hodně nepříjemný. Skaštice hrají vždy otevřený fotbal, ale tentokrát trenér Kolenič naordinoval mužstvu hodně defenzivní hru, pro kterou obětoval i nejlepšího hráče Konečníka. Toho nebylo v útočné fázi vůbec vidět. A protože domácí mají do podzimní formy daleko, hrál se první poločas hodně nezáživný fotbal. Hosté vystřelili na branku Fojtíka jednu střelu Pánu Bohu do oken. Domácí měli sice více ze hry, ale kromě nebezpečných závarů si vyloženou šanci nevytvořili. Do druhého poločasu nastoupili hosté aktivněji, ale nic nenasvědčovalo tomu, že by mohli vážněji ohrozit Fojtíka v brance. V 54. minutě jsme však udělali na pravé straně fatální chybu při zpětné přihrávce, hosté se pustili do brejku, který jsme odvrátili pouze na nabíhajícího Sovu, jenž trefil přesně vedle levé tyče Fojtíkovi branky. 0:1. Domácí přidali na důrazu a 68. minutě se podařilo vyrovnat Bihárimu.1:1. To měli ještě čas domácí na vstřelení vítězné branky, ale po vystřídání Šimčíka Krylem se opakovala situace na pravé straně z 54. minuty. Tentokrát šla přihrávka místo na našeho hráče, přímo na hráče soupeře, a byl tady zase brejk, který skončil na hlavě Ančince, který trefil přesně to stejné místo jak Sova. Pro domácí další šok.1:2. I když se domácí snažili, obranný val hostů odolával také proto, že do útočné fáze se zapojovalo málo hráčů domácích. Přišla 90. minuta a poprve se do pokutového území hostů natlačili všichni domácí hráči a Dohnal po zmatcích vyrovnal na 2:2. Následovaly pokutové kopy a hosté rozhodli v 9. sérii, kdy Zdenovi Horákovi vytěsnil Stýblo jeho ránu mimo branku. V Dolním Němčí budeme muset podat lepší výkon, abychom uhráli solidní výsledek. Je fakt, že to bude jiný zápas. Je to derby a určitě se nebude tak urputně bránit tak, jak to předvedly Skaštice. Sestava: Fojtík, Šimčík (Kryl), Machala A., Horák, Lipoti, Bihári, Kukla, Dohnal, Machala O., Galuška (Zalubil), Martiš.