21. kolo - Mistrovské utkání 14. května 2017 16:30
FC Malenovice 1:1 Spartak Hluk
FC Malenovice-TJ Spartak Hluk 1:2 p.k.

V neděli 14.5. hrálo áčko v Hluku na půdě posledního mužstva Malenovic. Ten, kdo si myslel, že to bude jednoduchý zápas, ten se mýlil. Domácí povzbuzeni remízou v Koryčanech hráli na hranici sebeobětování. Takový by asi měl být přístup všech mužstev ke každému utkání. Zápas byl ze začátku hodně vyrovnaný, ale šance si nevytvářelo ani jedno mužstvo. Až přišla 16. minuta, kdy domácí využili hodně nedůrazného bránění našeho mužstva v blízkosti Fojtíkovi branky a vstřelili první branku. Ještě před tím Jožka Fojtík dvakrát vyrazil střely domácích, nikdo z našich hráčů nebyl schopen míč odkopnout do bezpečí. 1:0. Potom se blýskl několika úniky Tomáš Martiš a při jednom ve 27. minutě zahráli domácí rukou, a byl z toho pokutový kop, který proměnil Dohnal.1:1. Do druhého poločasu vyměnil ne zcela fit Zalubila Aleš Zlínský, který i ve svých letech se na hřišti neztratil a měl největší šanci zápasu, kterou mu domácí brankář Mňaček jen konečky prstů vyrazil na břevno. Předcházela tomu dobrá kombinace našich hráčů, ale Jan Dohnal poslal Alešovi nepodařenou přihrávku, kterou on usměrňoval do sítě skoro kolenem. Škoda! Měli jsme sice více ze hry, ale přístup hráčů Malenovic byl ukázkový pro každé mužstvo. Nezměrná bojovnost a vůle byla velmi silnou stránkou tohoto mužstva. Pokutové kopy proměnili Galuška, Kukla, Dohnal. Brankář Fojtík dva P. K. chytil a jednou poslali domácí hráči míč vedle branky.Sestava: Fojtík, Horák, Machala A., Lipoti, Machala J (Masařík), Šimčík, Dohnal, Galuška, Kukla, Martiš, Zalubil (Zlínský)