26. kolo - Mistrovské utkání 17. června 2017 17:30
FK Napajedla 1:4 Spartak Hluk
Potvrzení vítězství v I.A. třídě

K poslednímu zápasu sezóny zajíždělo áčko do Napajedel, kde se mělo rozhodnout o našem celkovém vítězství. Náskok 3 bodů velel uhrát remízu, abychom se mohli radovat z druhého vítězství za posledních 5 let. Domácí, oslabeni o některé zraněné hráče, začali ve velkém tempu. Hráli rychle, tvrdě a vyhrávali většinu osobních soubojů. Jejich akce však končily na naší pozorné obraně. My jsme se nemohli prosadit, přesto Bihári se dostal v 15. minutě do dobré pozice a ve 30. minutě šel Ondra Machala sám na brankáře domácích, jeho střela však měla opačnou faleš a šla vedle tyče mimo. Ve 40. minutě kopali domácí roh, míč se odrazil do středu pole, kde napřáhl Bláha a z dobrých 35. metrů nedal Fojtíkovi šanci.1:0. O poločase jsem věděli, že Osvětimany vyhrávají V Bojkovicích 1:0, což znamenalo, že na titul za této situace nedosáhneme. Co bylo v kabině našich hráčů, to nevím, ale přišla 55. minuta Ondra Machala se uvolnil na levé straně, poslal míč před branku, kde u zadní tyče stál dobře postavený Jan Dohnal, který poslal hlavou míč do sítě domácích. 1:1. Hned bylo na střídačce veseleji. Neuběhly ani 4 minuty, když dostal za obranu míč Tomáš Martiš, který se řítil sám na branku domácích a ač byl už atakovaný obráncem stačil poslat míč k tyči.1:2. Do podobné situace jako Tomáš se dostal v 75. minutě Ondra Machala, který této situace rovněž využil a vstřelil naši třetí branku. 1:3.To už jsme byli na koni. Domácí se sice snažili a měli velkou příležitost korigovat výsledek, ale v rozhodující chvíli domácí hráč zaváhal. Naopak, my jsme využívali otevřené obrany k brejkům, v 79. minutě se dostal do dobré pozice na hranici šestnáctky Galuška a tvrdou střelou potvrdil naše jasné vítězství.1:4. To už jsme všichni, jak hráči, tak i věrní diváci, věděli, že po 14 dnech budeme v Hluku opět slavit. V sobotu 3.6. 2017 získala dvojka okresní pohár a nyní jednička vyhrála I.A. třídu. Vzhledem k tomu, že bude letos hluckému fotbalu 85 let, tak to jsou dva pěkné dárky k tomuto výročí. Chtěl bych poděkovat všem hráčům, trenérům, funkcionářům a také všem divákům za jejich podporu a věrnost. Hlavně však to byli samotní hráči, kteří se na těchto úspěších podíleli. Není to každý rok, proto bychom si toho měli vážit. Ať žije Spartak!

Sestava: Fojtík, Horák, Lipoti, Zalubil, Machala A.(Šimčík) Bihári, Kukla (Baroň), Dohnal, Machala O. (Ševčík), Galuška (Straka J.), Martiš