5. kolo - Mistrovské utkání 2. září 2017 16:00
FC Kvasice 3:1 Spartak Hluk
FC Kvasice-TJ Spartak Hluk 3:1

V sobotu 2.9. hrálo áčko důležitý zápas v Kvasicích. Věděli jsme od začátku, že nás budou chtít Kvasice po 10 porážkách porazit. Odjížděli jsme bez Fojtíka, Zdeny Horáka a Jana Dohnala, přesto jsme se cítili na to uhrát dobrý výsledek. Proti však byl rozhodčí Surovec, který fauly domácích nepískal a naše každé strčení pískal. V 10. minutě byl jasný aut pro naše mužstvo, rozhodčí však byli proti, ač domácí hráč potvrdil teč. Přesto dostal Marek Němec žlutou kartu, která se zpět už nevrátí. Bylo to od začátku vidět, že rozhodčí Surovec a pomezní Žniva jsou velmi aktivní pro domácí mužstvo. Ve 22. minutě však naše obrana zaspala a Janoštík s klidem překonal Kovaříka. 1:0. My můžeme žehrat na neproměněné šance Straňáka a Martiše, kteří v dobrých situacích nedostali míč do Kvasické branky. Když běžela 43. minuta, tak po rohu odkopával míč Zálešák, který byl šlapákem faulován, přesto pan rozhodčí nařídil P.K. K smíchu! Samozřejmě, že z toho bylo přesvědčování a strkání mezi hráči, protože tuto nehoráznost viděli i domácí fanoušci, kterým toto rozhodnutí nebylo také po chuti. To byl rozhodující moment zápasu, protože Lepša zvýšil na 2:0 těsně před koncem poločasu. Branka na odchodu do šaten je vždycky povzbuzením. Do druhého poločasu jsme už nastoupili hodně frustrovaní z řízení rozhodčího Surovce, ale ten už nepotřeboval pomáhat, a proto řídil už objektivním způsobem. Když se v 67. minutě Ferko blýskl pěknou ranou a zvýšil na 3:0, bylo už zcela rozhodnuto. 3:0. V 70. minutě pak Zalubil hlavičkou snížil na 3:1, ale mužstvo už nemělo motivaci k dalšímu tlaku.  Navíc trenér Uhlíř dal příležitost klukům z ročníku 1998, kteří nemohli už utkání zvrátit. V závěru ještě Ferko bez míče fauloval Straňáka a hlavní rozhodčí všechno vyřešil, až za domluvy s pomezním Ševčíkem, správně červenou kartou. Bylo dobře, že zápas skončil, protože se jiskřilo až příliš. Toto všechno zavinil rozhodčí Surovec jednostraným řízení zápasu. Je třeba ještě podotknout, že v minulém zápase s Chropyní byli hostům vyloučeni dva hráči ještě v 1. poločase. Jestli správně nebo ne, to však nevíme. Proč toto všechno je, ať se nad tím zamyslí celá sportovní veřejnost. Sestava: Kovařík, Zálešák (Kuřina), Zalubil, Machala A., Šimčík, Baroň ( Athang), Kukla, Němec, Galuška, (Sagula), Martiš, Straňák. Snad se nám vydaří další utkání lépe a také spoléháme na seriózní řízení rozhodčím.