Zápasy
6. kolo - Mistrovské utkání 10. září 2017 16:00
SK Boršice 0:1 Spartak Hluk
FK Boršice-TJ Spartak Hluk 0:1

V neděli 10.9. zajíždělo áčko do Boršic. Domácí byli v utkání favority, jelikož mají na kontě 9 bodů a měli také velké sebevědomí po vítězství V Holešově minulý týden. Od začátku se hrál fotbal nahoru dolů, ale víc aktivity bylo na našich kopačkách. Vytvořili sme si i dobré šance, ale brankář Janečka měl dnes svůj den. V jeden moment zázračně vyrazil střelu našeho hráče, vzápětí pak i další. Domácí měli nejlepšího hráče v Kaspřákovi, který využíval svých ligových zkušeností. Silná byla i dvojice Filipský, Hanák, která nejvíce zaměstnávala naši obranu. V dnešním zápase jsme měli silnější tým, než minulý týden, protože přítomnost Dohnala a Ondry Machaly byla znát. Více jsme ve středu hřiště kombinovali, protože Honza Dohnal vyhrál většinu soubojů ať hlavou, nebo i se soupeřem. A Ondra svou bojovností a fotbalovostí tvrdil dobře muziku našeho mužstva. Nic naplat, oba dva mají našemu mužstvu stále hodně co dát. Přišla 36. minuta a na naší levé straně výborně zakombinovali Straňák s Martišem, který ideálně nahrál před branku, kde stal dobře postavený Radek Zálešák, který zametl míč do sítě. 0:1. S tímto výsledkem se šlo do šaten. Do druhého poločasu nastoupili domácí s cílem otočit tento nepříznivý stav. Jejich nakopávané míče však skončily vždy na hlavách našich obránců. Začala váznout i spolupráce Filipského s Hanákem, v útoku hráli domácí nepřesně, čehož jsme využívali k rychlým brejkům a vytvářeli si hodně gólové šance. Jednou Dohnal po přihrávce Martiše vystřelil z malého vápna ve skluzu přes domácího obránce, ale brankář Janečka zázračně vyrazil. Velmi nebezpečná byla i hlavička Zalubila směřující do vinklu, ale opět se zaskvěl Janečka. Po vystřídání Marka Němce, který střídal Zálešáka, měl i Marek dobrou šanci na vstřelení gólu, ale štěstí se přikloňilo k domácí obraně. Domácí do posledních chvil neustále nakopávali míče do našeho pokutového území, ale dneska hrála naše obrana na jedničku. V 90. minutě po dalším brejku vypálil Straňák, ale proti zase byla pravá tyč domácí branky. Potom ještě střídal Sagula Straňáka a Kuřina Ondru Machalu. Na hodinách svítila devadesátka, ale rozhodčí stále nechtěl ukončit zápas. PO skončení zápasu se nám ulevilo. Je to druhé vítězství z venku a se ziskem 7 bodů stále držíme krok se středem tabulky. Sestava: Fojtík, Horák, Machala A., Zalubil, Šimčík, Zálešák (Němec), Galuška, Machala O. (Kuřina), Dohnal, Martiš, Straňák ( Sagula)