7. kolo - Mistrovské utkání 17. září 2017 15:30
Spartak Hluk 5:4 FK Luhačovice
TJ Spartak Hluk-FK Luhačovice 5:4 p.k.

V neděli 17.9. hrálo hlucké áčko velmi těžký zápas s mužstvem Luhačovic, které loňský krajský přebor vyhrálo.Utkání se hrálo za velmi nepříznivých podmínek, jelikož po celý zápas hustě pršelo. Od začátku se hrálo v dobrém tempu, šance byly na obou stranách . Na straně domácích v 10. minutě unikl Martiš, přihrál však před brankou, kde nebyl nikdo z domácích. Ve 20. minutě šel sám na branku Straňák, ale brankář Kořenek mu levou nohou zabránil ve skórování. V 25. minutě to byla"trma vrma" před hostující brankou, kdy střílel Straňák, ale míč se odrazil od hostujícího hráče. Ve 28. minutě se taková "střela nestřela"odrazila od tyče domácí branky, do rukou brankáře Fojtíka, ale kluzký míč mu vypadl z ruky a potom už nebyl problém pro Pavlíčka poslat míč do sítě. 0:1. Když se blížil závěr poločasu, ve 42. minutě, kopali hostě  rohový kop a při "trmě vrmě" u domácí branky zahrála obrana domácích rukou a byl z toho P. K., který Suchý proměnil.0:2. Ještě v závěru poločasu po rohu domácí regulérně dostali míč do hostující branky, ale pomezní rozhodčí odmával údajný ofsajd, i když se míč odrazil od tyčky hostující branky. Do druhé nastoupili domácí s odhodláním něco z utkáním udělat. V 63. minutě Ondra Machala, nejlepší domácí hráč v tomto zápase, krásnou střelou z trestného kopu k levé tyči hostující branky snížil stav utkání na 1:2. Když běžela 68. minuta, tak po nezdařených odvracených míčích se dostál do ideální pozice Červenka Ondřej, který zvýšil stav utkání v neprospěch domácího mužstva na 1:3. V 70. minutě kopali domácí rohový kop a Saša Machala snížil opět na jednu branku.2:3. Přišla však 73. minuta a Fojtík vyrazil míč, který šel mimo branku před sebe, tam se u něho objevil hostující hráč, jehož přihrávku využil Červenka Štěpán, ke vstřelení 4 branky Luhačovic. V tuto chvíli nikdo z domácích fans nevěřili v nějaký obrat. V 76. minutě byl pak faulován v pokutovém území Tomáš Martiš a z P. K. Dohnal snížil na 3:4. V 78. minutě se krásně uvolnil na pravé straně Tomáš Martiš a ideálně přihrál Ondrovi Machalovi, který srovnal stav tohoto zajímavého a atraktivního zápasu na 4:4. Potom už následovaly P. K. Za domácí se trefili Zalubil, Straňák, Martiš a Ondra Machala. Nešťastníkem Byl Honza Dohnal, který tuto situaci jen velmi těžce nesl. Veliká škoda je vyloučení Galušky, který nám bude v dalších zápasech hodně scházet. Sestava: Fojtík, Horák, Zalubil, Machala A., Šimčík ( Otrusiník), Zálešák, Galuška, Dohnal, Machala O., Martiš, Straňák.