Zápasy
9. kolo - Mistrovské utkání 1. října 2017 15:00
Spartak Hluk 2:1 TJ Juřínka
TJ Spartak Hluk-TJ Juřínka 2:1

V neděli 1.10. hrálo hlucké áčko svůj mistrovský zápas proti Juřince, mužstvu z předměstí Valašského Meziřičí. Je zřejmé, že takovéto předměstí nemůže mít tým z krajského přeboru, proto to musí být mužstvo složené z kvalitních hráčů okolí.Už v 1. minutě se dostal po chybě hostující obrany do šance Straňák, ale jeho střela skončila vedle hostující branky. Hosté začali pak u nás hodně sebevědomě. Byli víc na míči, byli rychlejší a důraznější. My jsme měli problémy s přechodem do útoku, kde jsme pak měli stabilně málo hráčů. Ve 23. minutě vystřelil z hranice pokutového území Robin Fojtášek tak přesně, že míč zaplaval k levé tyči Fojtíkovi branky.0:1 Pro domácí to byl velký šok. Ve 35. minutě vybojoval Marek Němec míč s hostujícím brankářem u brankové čáry, odcentroval přesně na Martiše, který tvrdou ranou přestřelil hostující branku, i když stačila technická střela do prázdné branky. Potom měl šanci ještě Straňák, který po souboji se dostal do úniku, ale na tvrdou střelu už neměl sil. Když končil první poločas, tak po přímém kopu a zmatku v hostující obraně vstřelil Zdena Horák vyrovnávací branku. 1:1.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s větším odhodláním, což se podařili. V 59. minutě po kopu z rohu se dostal k míči Honza Dohnal, který dal druhou branku našeho mužstva.2:1. Hosté se samozřejmě snažili, ale jedinou šanci si vytvořili, když Josef Fojtík prohrál souboj u brankové čáry, tu však hosté po centru do pokutového území nevyužili. Naše mužstvo se snažilo zvýšenou aktivitu hostů likvidovat dobrou obranou a hosty trápit brejky. Šance na zvýšení byla tehdy, když se Sagula dostal sám před brankáře hostů, ale byl velmi blízko něho, takže míč do sítě nedostal. Někteří lidé z Juřinky se domnívali, že hráli proti 12 lidem. Rozhodčí Dunda však pískal velmi seriozně a objektivně. Hosté možná ještě nepoznali, co je neobjektivní řízení. Sestava: Fojtík, Kuřína, Zalubil, Horák, Otrusiník, Němec (Machala Miroslav), Zálešák, Dohnal, Machala Ondra, Straňák ( Sagula).