15. kolo - Mistrovské utkání 29. března 2018 18:30
SK Baťov 1930 3:2 Spartak Hluk
SK Baťov 1930-TJ Spartak Hluk 3:2 PK

Tentokrát mimořádně už ve čtvrtek 29.3.2018, odjížděli hráči Spartaku Hluk na UT SK Baťov 1930. Hrálo se za umělého osvětlení, což byla výhoda pro domácí, kteří jsou na tento stav hrací plochy zvyklí. Od začátku však byli Hlučané lepší a za 20 minut mohli vyhrávat poměrem 4:1. 2x Dohnal, jednou Zalubil byli v dobrých střeleckých pozicích. Největší šanci však měl Bihári, který po úniku a nádherné přihrávce Martiše se ocitnul sám na malém vápně, ale branku netrefil. Hodně se vyznamenal domácí brankář Vitásek, který kryl nebo vyrážel dobré střely Hlučanů. Ještě před poločasem nastřelil po úniku Martiš tyčku domácí branky.

Do druhého poločasu vstoupili hosté nadějně. V 49. minutě po rohu se přetažený míč dostal na hlavu Horáka, který poprvé skóroval 0:1. V 53. minutě zahráli Hlučané dobrou kombinaci v pokutovém území a střela Horáka od brankové čary skončila za pomocí domácí obrany v síti 0:2. A to ještě nebyla uznána branka Zalubila pro těsný ofsajd. Domácí už neměli co ztratit a tak se pustili do boje. Hosté už nehráli svůj fotbal a dostali se pod tlak , i když domácí si nějak velké šance nevytvářeli. Přesto se jim podařili snížit v 67. minutě Vitáskem na 1:2, když po nedorozumění obrany s brankářem Fojtíkem vykopával Saša Machala míč z branky, podle pomezního rozhodčího byl míč za brankovou čarou. Hlavní na tento pokyn branku uznal 2:2.Jak však v tomto pološeru to pan rozhodčí na 50 m viděl, je záhada. Domácí povzbuzeni tímto úspěchem se začali více tlačit na polovinu Spartakovců, a když se zdálo, že se jim vyrovnat nepodaří, stalo se nečekané, a v 84. minutě Vitásek perfektně tečoval centr z pravé strany do rohu Fojtíkovi branky 2:2 Hosté ještě 2. minuty před koncem mohli zápas vyhrát, ale brankář Vitásek zázračně vyrazil hlavičku Galušky nad branku. Tímto nás dvojice Vitásků zlikvidovala, protože následovaly pokutové kopy, které jsme prohráli. Začali jsme dobře, protože Zalubil proměnil, a domácímu hráči P.K. Fojtík chytil. Pak však nedali Kukla ani Martiš, zatímco domácí se už trefili všichni, takže domácí z minima vytěžili maximum. Je škoda,že naši hráči nedotáhli vítězství do konce, protože ne vždy budou tak snadno k vítězství na venkovním hřišti. Doufejme, že vítězství za 3 body přijde již přístí neděli 8.3., kdy přivítáme celek FK Chropyně. Sestava: Fojtík, Baroň, Zalubil, Horák, Machala A., Bihári, Kukla, Galuška, Machala O. (Otrusiník), Martiš, Dohnal.