20. kolo - Mistrovské utkání 5. května 2018 10:15
FK Luhačovice 5:2 Spartak Hluk
FK Luhačovice-TJ Spartak Hluk 5:2

V sobotu dne 5.5. zajíždělo hlucké áčko do Luhačovic, kde se v netradiční čas v 10. 15 utkalo s místním FK. Od začátku bylo zřejmé, že domácí mají kvalitní hráče, byli lepší na míči, ale naše brejky měly svoji váhu. Bohužel dnes jsme se nevyvarovali chyb, hlavně v důsledném krytí protihráče. Běžela 9. minuta, když domácí kopali trestný kop, kde byl zcela osamocený, nebráněný Popelka, který svoji hlavičku umístil k tyči. 1:0. Když ve 12. minutě utekl domácí obraně Martiš, který srovnal na 1:1. V 16. minutě utekl opět Martiš domácí obraně, jeho střela šla milimetry vedle tyče domácí branky. Další šanci měl Mira Machala a pak přišel trest. V 27. minutě nenápadný centr do pokutového území z pravé strany a u míče byl nejdříve Postava a bylo to 2:1. Opět zcela osamocený, zapomenutý. Další centr v 36. minutě, Fojtík si ještě rozmyslel vyběhnutí a Pavlíček ho přehodil a bylo to 3:1. Tak skončil první poločas. Domácí 5x vystřelili na branku a dali 3 góly. Velká produktivita. I po přestávce měli domácí více míč na svých kopačkách, ale v 51. minutě po rohu a zmatku v domácí obraně vstřelil Martiš svoji druhou branku a bylo to 3:2. Ucítili jsme šanci a více jsme se začali tlačit k domácí brance. Velkou šanci měl opět Mira Machala , ale míč hlavou místo vyrovnání skončil na boční síti. Potom krásně vypálil Bihári, jeho střela se točila kolem vinklu branky, ale náš tlak se nám vymstil. Do otevřené obrany se řítil po pravé straně domácí hráč, který našel na malém vápně nepokrytého Pavlíčka, který skóroval. 4:2. Když už se blížil konec zápasu fauloval Vozár domácího hráče na hranici šestnáctky a Poláchova tečovaná střela skončila v síti 5:2. Je třeba přiznat, že domácí fotbalisté byli v poli lepší, ale my jsme si vytvořili velké šance. Oni nás potrestali za každou chybu, my jsme toho nevyužili.

Sestava: Fojtík, Otrusiník, Zalubil, Horák, Machala A. (Vozár), Bihári, Galuška (Sabo), Machala M.) Kryl), Kukla, Baroň, Martiš.