22. kolo - Mistrovské utkání 19. května 2018 16:30
TJ Juřínka 1:2 Spartak Hluk
TJ Juřínka-TJ Spartak Hluk 1:2

V sobotu 19.5. zajíždělo hlucké áčko do Juřínky. Protože je to nový soupeř, pro Hluk neznámý, pátrali jsme po nějakých informacích. Juřínka, předměstí Valašského Meziříčí, má 350 obyvatel a v mužstvu nehraje žádný z Juřínky. Je to mužstvo poskládané z dobrých hráčů z okolí, které sponzoruje člověk, který má rád fotbal. Takže je to mužstvo podobné Provodovu, Luhačovicím, Osvětimanům a dalším, kde se najde člověk, který je ochoten investovat do krajského fotbalu. V utkání začali lépe domácí, kteří nás přitlačili k naší brance a vytvořili si do 10. minuty dvě solidní příležitosti, ale obrana v čele s brankářem Davidem, který nahradil Fojtíka, byla na místě. Potom jsme se osmělili i my a v 16. minutě vystřelil z levé strany Galuška tvrdou ránu k tyči, kde však stal domácí brankář. Domácí sice měli mírnou převahu,ale ve 34. minutě zahrával Galuška rohový kop, na něj si naběhl nádherně Saša Machala a k tyči získal naše vedení.0:1. Ve 40. minutě jsme opět dobře zaútočili , v pokutovém území domácích bylo dusno a byla z toho tvrdá střela Zdeny Horáka, ale na brankové čáře byl dobře postavený domácí hráč. Na konci poločasu se nádherně uvolnil Dohnal, přihrál před branku a domácí odvraceli v poslední chvíli.

Po přestávce nastoupili domácí hráči odhodláni něco s výsledkem udělat a to se jim v 49. minutě za zvláštních okolností podařilo. Kukla byl v pokutovém území jasně držen, aby se nemohl k míči dostat, čehož využil domácí hráč Šnajdr prudkou křížnou ranou vyrovnal 1:1 S tímto se nechtěl smířit náš trenér Václav Uhlíř a protestoval tak vehementně, až ho rozhodčí vykázal mimo střídačku. To bylo na hřišti velké vzrůšo. Domácí přidali na tvrdosti a důrazu. Ale naše mužstvo dnes hrálo opravdu dobrý zápas. Nepustilo domácí k nějaké žádné velké šance a sami jsme díky Bihárimu a Martišovi po brejcích zatápěli domácí obraně. Až přišla 87. minuta a Bihári poslal napravo do úniku Martiše, ten se zbavil protihráče a ranou z úhlu k tyči dal druhou naši branku.2:1. Jak se vzápětí ukázalo tak vítěznou.  Závěr byl hodně nervózní, domácí se moc snažili, naši takticky dobře situaci zvládali. Naše vítězství bylo zasloužené, protože jsme prokázali více fotbalovosti. A na závěr poznámka. Mají tady dobré uzené klobásy. Jedna větší stojí 40 Kč, dvě o něco menší pak 60 Kč. Pro dva lidi to stačí. Diváci byli sice hodně veselí, ale kamarádští. Naše vítězství uznali jako zasloužené. Sestava: David, Otrusiník, Horák, Machala A., Galuška, Baroň, Kukla, Dohnal, Machala M. (Vozár), Bihári, Martiš.