24. kolo - Mistrovské utkání 3. června 2018 17:00
FC RAK Provodov 2:1 Spartak Hluk
FC RAK Provodov-TJ Spartak Hluk 2:1

V neděli 3:6. 2018 hrálo hlucké áčko na Provodově, u vedoucího celku KP. Utkání bylo vyrovnané a zasloužilo si remízu. Zatímco domácí své šance využili naši hráči ne. Nezachytili jsme začátky obou poločasů. Už v 8. minutě prošel vysoký centr z levé strany domácího mužstva přes celé malé pokutové území, kde u hlavičkujícího Huťky byli dva naši hráči, přesto Huťka hlavou do protipohybu brankáře Fojtíka poprve skóroval. 1:0. V 16. minutě se dostal na levé straně do úniku Mira Machala, přihrál dobře postavenému Kuklovi, který nezaváhal. 1:1. Potom se hra odehrávala ve středu hřišti, my jsme pak v závěru poločasu přitlačili, ale z převahy jsme nic nevytěžili. Ve druhém poločase v 53.minutě zahrávali domácí z levé strany přímý kop, který proplachtil našim pokutovým územím, kde stal úplně nekrytý Huťka, jemuž střela nesedla, přesto se došourala do sítě u pravé tyče Fojtíkovy branky. 2:1. Snažili jsme se vyrovnat, Radek Bihári se 2x dostál za obranu, ale výborného brankáře, reprezentanta do 20 let ze stříbrného mužstva z mistrovství světa v Kanadě, se mu překonat nepodařilo. V závěru jsme se snažili o vyrovnání a z toho pramenily šance pro domácí, ale utkání už skončilo výsledkem 2:1. Celkový dojem z Provodova: Dle našich hráčů ještě horší plocha hřiště něž u nás. Domácí protřelí vyššími soutěžemi se s tímto stavem lépe vyrovnali. My jsme hlavně v koncovce byli hodně nepřesní. Diváků bylo cca 50,včetně Hlučanů, více než v Luhačovicích. Pokud půjde Provodov do divize, tak pochybuji, že toto hřiště bude vyhovovat. Pokud bychom využili šance, které měl Radek Bihári, první hned na začátku utkání, ale právě na drnu mu ve vyložené šanci míč odletěl od nohy, tak jsme klidně mohli pomýšlet na remízu. Byla by zasloužená. Sestava: Fojtík, Otrusiník, Horák, Machala A., Galuška, Bihári, Kukla, Baroň, Machala Miroslav (Kryl), Dohnal, Martiš