13. kolo - Mistrovské utkání 28. října 2018 14:30
Spartak Hluk 2:1 TJ Skaštice
TJ Spartak Hluk-TJ Skaštice 2:1

V neděli 28.10. 2018 čekal hlucké áčko velmi těžký zápas. Do Ostrožské Lhoty přijel vedoucí celek TJ Skaštice. V domácím dresu nastoupili také Dohnal, Machala A. a Machala Ondra. Scházeli Sedláček a Hanák. Od začátku bylo vidět, že hosté budou nebezpečným soupeřem. Začali sebevědomě, naše mužstvo hrálo ze zajištěné obrany. V 10. minutě udělali hosté chybu , které využil Kukla a naše mužstvo vedlo 1:0. I nadále jsme hráli opatrně, spoléhali jsme se na brejky, proto měli hosté více ze hry. Ve 20. minutě došlo na polovině hřiště k souboji, při kterém fauloval jak hráč hostí, tak i  Ondra Machala, Ten však dle rozhodčího oplácel a dostal za to červenou kartu. To byla rána do psychiky mužstva. Další rána pak přišla v 28. minutě, kdy pomezní rozhodčí Novák Radek signalizoval údajnou ruku domácího hráče těsně za šestnáctkou. Ruku, kterou nikdo neviděl. K míči se postavil "mistr" Konečník a Fojtíkovi nedal šanci.1:1 Skaštiice vycítily příležitost a snažily se rozhodnout. Ale nějaké šance si nevytvořily. Naše mužstvo zahrozilo vždycky po dvou rohových kopech. Poločas naši hráči přežili, ale bylo tady dalších krutých 45 minut. Ty se však nevyplnily. Ve 49. minutě se prodral do úniku Jaroněk a byl faulován, kdy šel sám na branku. Za tento faul šel ven Motal. Tímto se síly vyrovnaly,ale Skaštice chtěly vyhrát i v deseti hráčích. Měly sice více míč na svých kopačkách, ale nějaké větší šance si mužstvo nevytvořilo. Domácí byli v útoku méně času, ale šance na branku si vytvořili. Už se zdálo, že utkání skončí smírně. když v 83. minutě zahrávalo naše mužstvo přímý kop, do souboje šel Martin Zalubil a Ančinec. Nakonec míč skončil v síti Stýbla a naše mužstvo vedlo 2:1. Hosté se snažili vyrovnat, ale naše mužstvo bylo takticky dobře připravené. Podalo nejlepší výkon na podzim a zaslouženě porazilo nejlepší mužstvo podzimu. Bylo to vítězství fotbalového umu, vůle a bojovnosti. Takový výkon se nepodává každý týden. Kdyby to byla pravda, nemuseli bychom být na chvostu tabulky. Je fakt, že výkon mužstva šel nahoru účastí Dohnala a obou Machalů, i když byl Ondra vyloučen. To však mužstvo psychicky nabudilo. Jen více takových zápasů. Sestava: Fojtík, Machala A., Zalubil, Horák, Otrusiník, Kukla, Galuška, Machala O.,Dohnal, Machala M., Jaroněk.