Přátelské utkání 2. března 2019 12:30
Spartak Hluk 1:4 FS Napajedla
TJ Spartak Hluk-FS Napajedla 1:4

V sobotu 2:3. 2019 hráli hlučané proti týmu Fatra Napajedla na UT na SK Baťov. Utkání mělo začátek ve 12.30 hodin.

Při pohledu na sestavu každý znalec hluckého fotbalu zjistí, že nastoupilo mužstvo složené z hráčů, kteří chtějí hrát. Bylo jich tentokrát 12. Už v 10. minutě odkopával rohu šestnáctky u brankové čáry míč brankář David. Bohužel tak nešťastně, že míč přistál u nohy hráče soupeře. Míč z jeho kopačky pak po teči našeho obránce zapadl do sítě 0:1. Napajedla měly mírnou převahu, my jsme sice útočili sporadicky, ale nějakou šanci jsme si vytvořili. Byl tady však velký nedůraz. Ve 30. minutě unikl po pravé straně Hanák, nacentroval přímo na hlavu Zálešáka a bylo vyrovnáno. 1:1. Tak skončil i první poločas. Ve druhém poločase byla hra vyrovnaná, zdálo se, že bychom mohli dát i druhou branku, hlavně proto, že napajedelští hráči stříleli pánu Bohu do oken. Přišla však 80. minuta a rozhodčí Polášek posoudil zákrok Athanga na soupeřova hráče jako pokutový kop. Byla z toho zbytečná diskuze. Písknutí P.K. bylo unáhlené a nepřesné. To potvrdili i zde přítomní diváci. 1:2. Před tím nezapískal rozhodčí řadu podobných faulů. Naši hráči přestali být koncentrováni na hru, vyhledávali tvrdé osobní souboje a zapomínali na obranu. To se vymstilo, když zůstal stát před Davidem osamocený hráč soupeře. 1:3. Stejný scénář byl i při další brance. Žádná koncentrace na hru, osamocený hráč před Davidem a bylo to 1:4. Bylo to škoda, protože to byl remízový zápas. Ve fotbale se musí počítat i s chybami rozhodčích. Tentokrát jsme to neunesli. Sestava: David, Machala Jan (Bílek), Zalubil, Horák, Horníček, Bílek (Hanák), Zálešák, Athang, Kukla, Machala Miroslav, Mikel (na zkoušce z Dobrkovic).