Přátelské utkání 16. března 2019 15:00
TJ Nivnice 1:2 Spartak Hluk
TJ Nivnice-TJ Spartak Hluk 1:2

V sobotu 16.3. v 15.00 hodin hrálo skoro áčko další přípravný zápas. Ani na jediný zápas se mužstvo nesešlo v optimální sestavě. Scházeli Fojtík, Zalubil, Galuška, Hanák, Machala Mira a také Dohnal, o kterém nevíme, kolik zápasů v dresu hluckého áčka sehraje. V prvním poločase jsme byli lepším mužstvem, dobře hrál na hrotu útoku Hančík, který byl v mužstvu na zkoušce. V 15. minutě utekl po levé straně mladý Martiš (ročník 2001), a dal první branku utkání. 0:1. Ve 30. minutě unikl obraně domácích Ondra Machala, přelobovál Hladiše, ale míč se odrazil od břevna před Martiše, který dal svoji druhou branku. 0:2. Měli jsem i další šance, které jsme však nevyužili. Nivnice se těžko dostávala přes naši obranu, za poločas zahrozila asi 2x. Před koncem poločasu se zranil Otrusiník a nahradil ho Miroš. Druhý poločas ukázal, že zkušený Miroš na pravé straně obrany nestačil na agilního Josefíka. Ten nejdříve snížil na 1:2 a i potom neustále zatápěl našemu brankáři. Ve velké šanci se ocitl Ondra Machala, který po přihrávce Martiše, z malého vápna trefil břevno. Jistá branka na 3:1, ale z protiútoku měli domácí hned dvě možnosti stav utkání vyrovnat. Potom ještě střídal Sabo Ondru Machalu a Jirka Straka Miroše, na pravou obranu šel Athang, ale naše hra ztratila jiskru. Domácí byli do konce zápasu lepší, bohužel vyrovnávací branku už nevstřelili. Kdybychom podali takový výkon i v pátek na Baťove, tak by to asi moc dobře nedopadlo. Snad bude sestava už více stabilizovaná a výkon lepší. Sestava: David, Otrusiník, Horák, Machala A., Horníček, Athang Zálešák, Kukla, Machala O., Martiš, Hančík.