21. kolo - Mistrovské utkání 12. května 2019 16:30
Spartak Hluk 0:0 SK Boršice
TJ Spartak Hluk-SK Boršice 0:1 PK

V neděli 12.5. hrálo hlucké áčko svůj mistrák v Ostrožské Lhotě proti mužstvu z Boršic. Ty jsou sice předposlední, ale my jsme jen o stupínek před nimi. Na jaře Boršice hodně posílili. Boršice patří do kategorie klubů, které těží z posil mužstev z vyšších tříd, jako na příklad Skaštice, Kvasice, Osvětimany, Nevšová a podobně. Z hráčů, kteří vyrůstali ve Slovácku tam mají brankáře Janečku, Bělašku, Malého, Filipského, Večeřu, Ohnutka, další jsou pak z kvalitního dorostu Kunovic a to Bartošík a Růžička. Naše mužstvo hraje s takovým kádrem, který se nám podařilo poskládat. Kluci bojují, ale roky všem přibývají, přicházejí zranění a jiné povinnosti, takže ne vždy to má trenér Uhlíř podle svých představ. Utkání bylo vyrovnané, největší šance přišly ve 45. minutě, kdy nejdříve boršický hráč šel sám na Šíchu, který ho vychytal, vzápětí Kukla ani na 2x, nepřekonal Janečku, až na konec skončil míč na tyči boršické branky. Škoda! Ve druhém poločase jsme se sice do úplně vyložených šancí nedostali, ale ty které byly, byly dobré a byla šance je proměnit. Bohužel se tak nestalo, proto utkání skončilo 0:0. Sestava: Šícha, Machala A., Zalubil, Horák, Galuška, Zálešák, Kukla, Dohnal, Machala O., Machala M., Hančík. Výsledky ostatních mužstev: Dvojka ostudně prohrála doma s Dobrkovicemi. 1:4. Branku dal O. Machala. Dorost své utkání předehrál 1.5., když prohrál s Baťovem 0:7. Starší žáci vyhráli v Morkovicích 3:1. Branky: Fruhauf Martin 3x, mladší vyhráli v Morkovicích 4:1. Branky: Pančík 2x, Koníček, Nemrava M.