22. kolo - Mistrovské utkání 18. května 2019 17:00
Spartak Hluk 2:2 FC RAK Provodov
TJ Spartak Hluk-FC RAK Provodov 2:3 PK

Tentokráte v sobotu 18.5. se hrálo v Ostrožské Lhotě mistrovské utkání Spartaku Hluk. Soupeřem byl třetí celek KP Provodov. Mužstvo se zkušenostmi hráčů z I. ligy bylo favoritem. Naši hráči však dobře bojovali a hráli s tímto mužstvem více než vyrovnaný zápas. I. poločas byl vyrovnaný, nějaké šance měli hosté, ale také domácí. Největší však byla ve 36. minutě, kdy šel Kukla sám na brankáře Petra, ale střela mu nesedla a překopl soupeřovu branku. Hodně vzruchu nadělala 44. minuta, kdy po souboji našeho hráče s hráčem Provodova zapískal sudí Ambroz pokutový kop, a to na pokyn rozhodčího Ševčíka na lajně. Všichni se shodli v tom, že tento pokutový kop byl velmi sporný a problematický. Zakopal nezaváhal a bylo to 0:1. O tom, že ten pokutový kop byl sporný, svědčí i zápis rozhodčího, který to okomentoval jako" nedbalé podražení z boku."

Do druhého poločasu nastoupili naši hráči s vědomím, že je potřeba něco s výsledkem udělat, a to se jim podařilo. V 69. minutě se po centru Miry Machaly trefil Kukla. 1:1. V 79. minutě zase po centru Hančíka se trefil Galuška. 2:1 V 85. minutě pak Haloda vystřelil z levé strany a jeho kop skončil v šibenici domácího mužstva. Velké štěstí na straně hostů, velká smůla pro domácí. Dneska si domácí zasloužili vyhrát. Byl to jejich nejlepší jarní výkon. Pokutové kopy jako obvykle domácí prohrávají. Bylo to i tentokrát. Na domácí půdě po třetí, celkově 4x. Alespoň dva rozhodčí byli na domácí přísnější v posuzování zákroků. Nespokojeni s výkonem rozhodčích byli i diváci, nejen z Hluku, ale i z Ostrožské Lhoty. Sestava: Šícha, Machala A., Zalubil, Horák, Galuška, Machala M., Kukla, Zálešák, Athang, Horníček, Hančík. V sobotu hráli také žáci. Starší porazili holky ze Slovácka 4:2. Branky: Fruhauf P. 2x, Zlínský, Škorec. Mladší vyhráli 6:3. Branky: Koníček 4x, Tesařík, Pančík.