23. kolo - Mistrovské utkání 25. května 2019 17:00
Sokol Nevšová 3:2 Spartak Hluk
Sokol Nevšová-TJ Spartak Hluk 3:2

V sobotu 25.5. 2019 hrálo hlucké áčko v Nevšové. Celkem slušné vesnické hřiště, velmi pěkná restaurace s televizemi, ani jeden hráč z Nevšové v mužstvu, sotva jeden náhradník, cca 50 důchodců jako diváci, paní, která to řídí, vybírá vstupné bez vstupenky, platí rozhodčí, kameramana, ani jeden označený pořadatel. To je krajský přebor Zlínského kraje. Úvod pro naše mužstvo hodně nešťastný. Na chvilku zůstal Václav Tomšů, domácí extra střelec volný a už to v 5. minutě bylo 1:0. Potom jsme hru nejen vyrovnali, ale byli jsme fotbalovější, ale zakončení je bídné. V dobré šanci byl Kukla, potom Galuška a také Mira Machala. Je to však hodně kostrbaté v pokutovém území soupeře. Poločas skončil 1:0 pro domácí. Po přestávce se obraz hry nezměnil. Hráli jsme technicky dobře, ale stále jsme se nemohli prosadit. Až přišla 53. minuta, kdy se Zálešák velmi dobře uvolnil v pokutovém území, krásně přihrál Kuklovi a bylo to 1:1. V 65. minutě jsme už vedli. To Galuška z levé strany přelobovál domácího brankáře a bylo to 1:2. Bohužel ne dlouho. Rohový kop domácích a naše obrana neuhlídala kapitána domácích Beňa, který stejně jako na podzim v Ostrožské Lhotě mířil přesně.2:2. Měli jsme pár dobrých akcí, domácí hlavně zásluhou Mujkoše byli ze středu pole nebezpeční, protože vše směřovalo na střelce Tomšů. Obrana ho však dobře hlídala. Až přišla 90. minuta, my jsme mohli odkopnout do zámezí nebo dopředu, ale to jsme neudělali, ztratili jsme balon, který směřoval na levou stranu k Tomšů, který si udělal kličku a trefil , ač to Šícha tečoval, vinkl naší branky. 3:2 Potom jsme rozehráli ve středu hřiště a rozhodčí Ševčík zápas ukončil. Přestože jsme byli fotbalovější a měli více šancí, nebyli jsme tak produktivní jako domácí, kteří mají některé hráče, hlavně Slováky, nadstandardní. Sestava: Šícha, Otrusiník, Zalubil, Machala A., Galuška, Mira Machala, Botek (Martiš), Horníček, Zálešák, Kukla, Hančík (Machala Jan)

Výsledky ostatních mužstev: dvojka vyhrála v posílené sestavě v Prakšicích 3:2. Branky: Horák, Machala O., Sabo. dorost vyhrál na P.K. v Hulíně 2:1. Branku dal Kroupa z P.K. Utkání nemělo sportovní dohru, protože bývalý rozhodčí Dunda v roli pořadatele dělal veliké peklo a požadoval konfrontaci. Pokud hrají v Hulíně nějací hráči na černo, tak v Hluku se to neděje. S konfrontací pan Dunda neuspěje. žáci starší vyhráli v Koryčanech 10:0. Branyky: Zlínský 4x, Matejka, Koníček, Fruhauf M., Fruhauf P. Soviš, Hájek Adam. Mladší vyhráli 16:3. Branky: Tesařík 3x. Nemrava Dan 3x, Pančík2x, Hensirovský 2x, Nemrava M.2x, Koníček, Stamatovič, Zlínská, Habáň.

V článku jsem udělal dvě chyby, které jsem si neověřil.  Údajně 3 hráči pochází z Nevšové, já jsem napsal, že nikdo. Druhou chybu jsem udělal, když jsem napsal, že paní Urbanová platí rozhodčí. Myslel jsem, že vyplácí rozhodčí. Ani to už není pravda, já bohužel nejsem dlouho funkcionář, tak nemám ponětí, jak se teď vyplácí rozhodčí. Ubezpečuji Vás všechny, kteří se cítíte dotčeni, že toto byl můj poslední článek. Všechny Vás zdravím!