Přátelské utkání 28. července 2019 15:00
Kvasice 4:2 Spartak Hluk
FC Kvasice-TJ Spartak Hluk 4:2

V neděli 28.7. 2019 hrálo hlucké áčko svůj první přípravný zápas na sezónu 2019-20 v Kvasicích. Začátek byl naplánován už v 15.00 hodin. Kvasice postoupily do KP, a z kádru, se kterým jsme vždy bojovali o přední místa v I.A. třídě, jim stále zůstávají ty opory. Navíc ještě posílily o Neuberta, Netopila a Svobodu ze Žalkovic a o Dvořáka z Kroměříže. Už na jaře tam přišel Pulkert, bývalý hráč Sigmy Olomouc. Nám opory odešly a doplnit hotovými hráči není možné, tak jsme postavili tři dorostence. Martiše, Bukvice a Kroupu. V prvním poločase byla vidět vyhranost a zkušenost hráčů z Kvasic. My jsme se jen těžko dostávali k brance domácích, její ohrožení se však nekonalo. V 15. minutě domácí zahrávali rohový kop, my jsme špatně pokryli soupeřova hráče , který po odražené hlavičce skóroval z malého vápna. 1:0. Ve 30. minutě udělal zbytečný faul Petr Šimčík a rozhodčí písknul penáltu, kterou domácí hráč s jistotou proměnil. 2:0. Domácí byli lepším mužstvem, ale nějak se do výrazných šancí nedostávali. Ve druhém poločase zaspala naše obranná činnost na pravé straně, kdy přihrávku nezachytili dva naši hráči a osamocený domácí hráč dal v 50. minutě další branku. 3:0. V 60. minutě kopal Zálešák trestný kop, který skončil v síti domácích.3:1. Hra domácích už nebyla tak důrazná a přesvědčivá, přesto dostali šanci zvýšit stav utkání. Rozhodčí si totiž vymyslel P.K., se kterým domácí hráč naložil tak, že se pravda ukázala. V 70. minutě vystřelil z hranice 16-náctky Zálešák a míč skončil ve vinklu domácí branky. 3:2. V 70. minutě začalo pršet a to přineslo i gól v naší síti. Opět nedůraz na naší pravé straně a domácí hráč točenou střelou k tyči upravil na 4:2. V 81. minutě byl déšť tak vydatný, že rozhodčí správně utkání ukončil. Je třeba podotknout, že v naší brance byl náhradní brankář Kvasic, protože jak Šícha, tak Fojtík nebyli k dispozici a brankář Petr Rybnikář, který přišel z Horního Němčí chytal za béčko v poháru ve Vážanech. A brankář Lukáš David odešel v létě do mateřského Jalubí. Sestava: Brankář z Kvasic, Kročil, Horák, Galuška, Šimčík, Zálešák, Horníček, Kukla, Machala M., Martiš (Kroupa) Bukvic.