5. kolo - Mistrovské utkání 31. srpna 2019 16:00
Spartak Hluk 2:2 TJ Dolní Němčí
TJ Spartak Hluk-TJ Dolní Němčí 3:2 PK

V sobotu 31.8. hrálo hlucké áčko doma derby s Dolním Němčím. To, co je napsáno o počtu diváků však pravda není. Kdo přišel na cifru 120, ten se asi zmýlil . Bylo jich nejméně 300. Utkání začalo pro domácí velmi nešťastně. Neuplynulo ani 40 vteřin, kdy si všichni v domácí obraně nerozuměli a bylo to hned 0:1. Branku vstřelil Richtr. Potom byli hosté lepší, domácí se vzpamatovávali z šoku, ze začátku utkání. Hosté toho však využít neuměli. Ve 30. minutě dostal dobrý balon za obranu Mira Machala, přehodil brankáře Kadlčka, ale míč skončil na tyči . Hosté měli být v tomto utkání favoritem, protože za domácí z různých důvodů nehráli Galuška, Brim ani Vaďura. Poločas tak skončil 1:0 pro hosty. Do druhého poločasu však domácí Spartak přidal a byl v poli lepší a vytvořil si i nějaké šance. Hosté hráli hodně profesorsky, mysleli si, že k vítězství bude stačit jedna branka. Ale v 51. minutě unikl pop levém křídle dorostenec Bukvic, a u zadní tyče číhal další dorostenec Martiš a bylo to 1:1. I potom měli Hlučané více ze hry a v 73. minutě se výborně uvolnil Kukla, a nádhernou střelou do vinklu branky zvýšil na 2:1. Hráči Dolního Němčí se snažili přidat, ale obrana domácích odolávala. Potom přišel takový faul, nefaul, který rozhodčí zapískal, ale to nemělo vliv na to, co se se stalo potom. Brankář Fojtík si stavil zeď , ale toho využil Šmehlík a z 30 metrů vystřelil, Fojtík už nestačil reagovat. a jeho kop skončil ve vinklu branky. 2:2 Bývá zvykem, že při těchto situacích rozhodčí dává pokyn, proč to neudělal, to ví sám pán rozhodčí. V závěru byli lepší Dolněmčané, ale naše oslabené mužstvo zaslouží pochvalu za to, že zvládli. P.K. trefili se Zalubil, Zálešák, Miroš a Horníček. Bída z Dolního Němčí se netrefil do branky a Krchňáčkovi Richardovi Fojtík P.K, chytil. Sestava: Fojtík, Kroči (Fruhauf Z.), Horák, Šimčík, Horníček, Martiš (, Zálešák, Kukla, Zalubil, Machala M. Bukvic. Je potřeba s takovou bojovností a zodpovědností( ta se musí ještě zlepšit) jít i do dalších zápasů. Máme na to, jen je potřeba si více věřit.