Přátelské utkání 1. března 2020 14:00
Spartak Hluk 3:2 TJ Lokomotiva Uh.Ostroh
TJ Spartak Hluk-FK Uh.Ostroh 3:2

V neděli 1. 3. 2020 hrálo hlucké áčko další přípravný zápas s Uherským Ostrohem na umělé trávě v Kunovicích.

Naši hráči vyhráli 3:2, i když vítězství mohlo být vyšší, protože jsme nedávali góly z vyložených šancí. Utkání mělo ráz přátelského zápasu, více tréninkové, v některých momentech bylo i hodně nepřesné. Je potřeba ještě tyto tři týdny trénovat, abychom se mohli na mistráky dobře připravit. Je znát, že někteří hráči trénink potřebují. Vedení jsme se ujali v 10. minutě, kdy utekl po levém křídle Martiš, přihrál ideálně Kuklovi, který dával do prázdné. V prvním poločase ještě na 2x nedokázal Sabo prostřelit brankáře Uh.Ostrohu z malého vápna. Šance měl i Mira Machala, ale musí při zakončování být přesný.1:0. Tak skončil I. poločas. Hned ze začátku II. poločasu šel sám na gólmana Mira Machala, ale balón si předkopl. Měli jsme i další šance, ale mezitím Ostrožané hru vyrovnali a osmělili se, dokonce ve středu pole měli více držení míče  a podařilo se jim vyrovnat 1:1. V dalším průběhu zakončil svůj samostatný únik z poloviny hřiště Martiš a bylo to 2:1. Ostrožané však znovu vyrovnali na 2:2. Vyloženou šanci spálil Zdena Fruhauf a také si branku mohl dát Řiháček. Ale tady se projevila nezkušenost mladých kluků. Tu naopak prokázal Zálešák, který po dobré kombinaci vstřelil náš třetí gól.3:2. Vyhrálo se, ale je ještě hodně zlepšovat, máme na to 3 týdny. Sestava: Fojtík, Machala A. Zalubil, Horák, Machala J., Fruhauf, Kukla, Zálešák, Machala M., Sabo, Martiš. Střídal Řiháček.