Zápasy
Přátelské utkání 19. července 2020 17:00
FC Kyjov 1919 4:6 Spartak Hluk
FC Kyjov1919 - TJ Spartak Hluk 4:6

V neděli 19.7. hrálo hlucké áčko v Kyjově. Nádherný stadion,ktzerý má licenci UEFA, hrací plocha jak letiště, k tomu tartanová dráha a čistá tribuna. Ještě před 20 lety se zde hrávala Moravsko-slezská liga, s ambicemi na postup do II. ligy. Nyní hraje Kyjov I.B třídu, ale předpoklad má větší, Má mladý kádr, klub je ekonomicky dobře zajištěn, takže se dá uvažovat o posunu do vyšších tříd. Utkání jsme za začali velmi ambiciozně. Už v 1. minutě se uvolnil na levé straně Kukla a nádhernou střelou vytřel pavučinu ve vinklu. 0:1. V 15. minutě však bylo vyrovnáno. Náš obránce se nechal přetlačit a pro hráče Kyjova už nebylo tak složité vyrovnat.1:1. Ve 22. minutě našel krásným pasem Sopůšek Zelinku a náš sprintér prokázal svoji rychlost a tvrdou střelu a prostřelil domácího brankáře.1:2. Ani z tohoto vedení jsme se dlouho netěšili. Ve 30. minutě se znovu dostal kyjovský útočník důrazem před našeho obránce a srovnal. 2:2. Ve 43. minutě se pěkně uvolnil na brankové čáře Bilavčík, našel Saba, který získal pro nás vedení. 2:3. Tak skončil poločas. Domácí hráli rychle, byli důrazní, ale schází jim zkušenosti. My jsme trochu propadali v obraně aproto také takový stav. V 52. minutě jsme se zapomněli vrátit z útoku, ještě se nám podařilo ve dvou hráčích odvrátit pohromu, ale následující kombinace domácích už vedla ke gólu. 3:3. V 75 minutě šli domácí do vedení, když domácí hráč propálil Šíchu v brance.4:3. V 80 minutě založil pěknou naši akci Sopůšek, který pak našel na vzdálenější tyči Martiše a bylo srovnáno.4:4. V 85. minutě jsme kopali roh a Zdena Horák dal hlavou další naši branku. 4:5. V 88. minutě vybojoval Martiš míč u postranní čáry na naší levé straně, domácí se mylně domnívali, že jde o ofsajd. Martiš však postupoval k domácí brance, našel volného Zelinku, který s jistotou dal šestou branku.4:6. Proč padlo tolik branek? Protože obranná hra obou mužstev nebyla ideální ani dobrá. Je ještě hodně práce, než začne sezóna. Scházeli nám Uhlíř, Šálek, Roman Martiš a také Mira Machala, který dá přednost bojům v základní třídě v Ostrožské Lhotě, před I.A. třídou v Hluku. Je to škoda, protože v Hluku vyrostl a stejně jako Otrusiník odešel do jiného oddílu. Sestava: Šícha, Kročil, Skovajsík, Horák, Machala Jan (Bílek), Zelinka, Sopůšek, Bilavčík, Kukla, Martiš, Sabo(Dohnal-ten jen hostoval).