Přátelské utkání 26. července 2020 17:00
Spartak Hluk 2:1 TJ Kordárna Velká n.Veličkou
TJ Spartak Hluk-TJ Velká n. V. 2:1

V neděli 26. 2020 hrálo hlucké áčko svůj další přípravný zápas s mužstvem z Velké nad Veličkou. Hosté měli potíže se sestavením mužstva, proto si pozvali i 41-letého Laďu Beníčka, legionáře z Rakouska, rodáka z Bánova. Nastoupil i 42-letý Petr Valášek, dlouholetá opora Velké. Oba pak patřili k oporám. Nato, jak se mužstvo dávalo dohromady, předvedli Veličané velmi dobrý výkon. Od začátku byl Hluk lepší a vypracoval si i šance po únicích Adama Zelinky. V pokutovém území jsme však důrazní nebyli. Přesto v 10. minutě po dalším úniku Adama po zmatku v pokutovém území hostů,se prosadil Sabo a bylo to 1:0. Hosté se osmělili a několikrát vyprášili rukavice brankáře Šíchy. Ale ke gólu to nevedlo. Využívali hlavně špatné hry na naší levé straně, odkud směřovalo po rychlých brejcích největší nebezpečí. Do druhého poločasu nastoupil místo Saba Roman Martiš, ale ten po 25 minutách odstoupil a nahradil ho Bílek. V 58. minutě se podařilo hostům vyrovnat. neodvrátili jsme pořádně balon od svého pokutového území, hosté se dostali k malému vápnu a odtud hráč Velké skóroval.1:1. V 63. minutě jsme znovu vedli. Bilavčík tvrdě vystřelil za šestnáctkou, míč se odrazil od tyče a dobíhající Martiš Tomáš zasunul míč do sítě. 2:1. Tomáš měl v zápase hodně smůly. 2x šel sám na brankáře, jednou skončil míč po teči těsně vedle, podruhé jen těsně minul zblízka před brankářem pravou tyč hostující branky a také jeho hlavička po centru skončila těsně vedle levé tyče. Byla to dnes smůla, protože jinak Tomáš takové situace obyčejně promění. V závěru trenér Vojtěšek poslal na hřiště i dva dorostence ročníku 2004, Matejku a Škorce, takže se jen dohrávalo. V 85. minutě vykopl Bílek míč z brankové čáry a tak utkání skončilo 2:1. Myslím, že to bylo zasloužené vítězství, i když hosté předvedli několik pěkných brejků. Je třeba však zlepšit obranou činnost, která není záležitostí jen obránců, ale celého mužstva. Sestava: Šícha. Skovajsík, Horák, Uhlíř, Kročil, Zelinka, Bilavčík, Sopůšek, Kukla, Martiš Tomáš, Sabo. Střídali: Martiš Roman, Bílek, Matejka, Škorec.