Přátelské utkání 8. srpna 2020 17:00
Spartak Hluk 5:2 TJ Slavkov
TJ Spartak Hluk-TJ Slavkov 5:2

V sobotu hodovou hrálo áčko přátelský zápas s účastníkem I.B. třídy Slavkovem. Hody, nehody, problémy sestavit mužstvo je problém pro trenéra Vojtěška. tentokrát chyběli Sopůšek, pro zranění paty, Uhlíř pro zranění kotníku a Bilavčík pro zranění palce. Navíc až po karanténě mohli nastoupit bratři Martišovi. proto jsme využili nabídky hráče Ťoka, bývalého hráče Slovácka, nyní Mistelbachu, který odehrál v zápase 60. minut. Už ve druhé minutě překvapil dorostenec Uherského Brodu Zámečník brankáře Šíchu a bylo to 0:1. Měli jsme sice převahu a taky šance, ale brankář Slavkova byl vždy na místě. Až v 37. minutě Kročil srovnal na 1:1. Ve 43. minutě Zdena Horák, opět využil jako v předelýchi zápasech pozice po rohu a změnil stav na 2:1. Už ve druhé minutě druhého poločasu hosté využili své dobré situace a srovnali stav na 2:2. Byli jsme fotbalově i fyzicky lepší , ale jít do vedení se nám podařilo v 57. minutě, kdy po pěkné akci se trefil Skovajsík. Hosté měli problémy s bráněním hlavně rychlého Zelinky, který připravoval šance pro své spoluhráče. V 60. minutě se po jedné takové akci po čtvrté skoroval Kukla .4:2. V 72. minutě se dočkal i Zelinka, který po pěkné kombinační akci mužstva střelil pátý gól a tím rozhodl o vítězství 5:2 V Ve druhém poločase bylo vidět, že hosté toho mají až, až. Rozdíl třídy tady byl evidentní. Přejme našemu mužstvu, aby v mistráku byl kompletní. Potom můžeme věřit v úspěch. Sestava: Šícha (Červík), Machala Jan, Horák, Kročil, Bílek (Škorec), Zelinka, Kukla, Ťok, Martiš Roman (Sabo), Skovasík, Martiš Tomáš.  Vyzdvihl bych hlavně velmi dobrý výkon Janka Machaly a Zelinky. V předzápase se utkalo hlucké béčko s Vlčnovem a vyhrálo 4:0. Branky: Sabo 2x, Miroš, Vozár. Dá se říct, že Vlčnov se bude muset hodně zlepšit v bojích 1. B. třídy. Tak skončila hlucká fotbalová sobota.