Zápasy
8. kolo - Mistrovské utkání 26. září 2020 15:30
Spartak Hluk 5:1 TJ Nedachlebice
TJ Spartak Hluk-TJ Nedachlebice 5:1

V sobotu 26.9.2020 se hrálo už 8.kolo I.A třídy Zlínského kraje. Do Hluku přijel bojovný a  ambiciozní celek z Nedachlebic.

Domácí však hned na úvod soupeře překvapili, když Sopůšek vybojoval míč na polovině hřiště, perfektně našel na pravé straně Zelinku, který přehodil brankáře Hájka 1:0. Hosté museli hru otevřít, snažili se o vyrovnání, ale Šícha jednou perfektně vyškrábl míč po hlavičce Brzici. V 32. minutě utekl po pravé straně Kukla, krásně nacentroval na hlavičku Tomáši Martišovi, který hlavou sice Hájka nepřekonal, ale odražený míč Tomáš poslal do sítě podruhé.2:0. Takto skončil i první poločas.

Do druhéo hosté nastoupili s přesvědčením, že se výsledek dá zlepšit. Ale v 55. minutě dostal do pokutového území pěknou uličku Zelinka a střelou k tyči nedal Hájkovi šanci.3:0. Potom se hra zklidnila, jak domácí, tak i hosté, se snažili útočit, i když více nebezpečnější byli domácí. Velkou šanci měl Tomáš Martiš, který utekl domácí obraně, ale na Hájka při kličce nevyzrál. V 80. minutě však vystřelil za hranicí pokutového území Pisklák a ranou do šibenice nedal Šíchovi šanci. 3:1. V 82. minutě Sopůšek poslal uličkou do útoku Kročila a ten vybídl Saba ke vstřelení čtvrté branky. 4:1. Kalich hořkosti vypili hosté už v 83. minutě, když byl ve vápně faulován Zelinka. Ten si také postavil míč na značku P.K a nezadržitelně skóroval. 5:1. Tímto si vytvořil v dresu Spartaku první hattrick. Sestava: Šícha, Kročil, Uhlíř, Horák, Machala Jan (Bílek), Zelinka, Sopůšek, Skovajsík, Kukla ( Martiš Roman), Machala Ondra ( Vozár), Martiš Tomáš.

V předzápase domácí dorost porazil Napajedla 5:1. Branky dali: Červenka 2x, Šimčík, Matějovič Lukáš a po střele Škorce si hosté dali vlastní branku.