10. kolo - Mistrovské utkání 10. října 2020 15:00
Spartak Hluk 3:3 TJ Šumice
TJ Spartak Hluk-TJ Šumice 4:3 P.K.

V sobotu 10.10.2020 jsme šli možná na poslední fotbal v tomto roce. Koronavirus zasáhl tak, že se asi nedá předpokládat zmírnění omezení. Áčko přivítalo doma Šumice. Trenér Vojtěšek to se sestavením mužstva neměl jednoduché. Stále nebyl k dispozici Šícha, navíc scházeli také Kukla a Ondra Machala. To už je docela citelný zásah do zatím vítězně naladěného mužstva. Začali jsme dobře, tlačili jsme se do pokutového území soupeře, tam jsme však neuspěli, někdy nám chybělo i štěstí. Přišla 12. minuta, kdy hosté poslali dlouhý pas na jejich střelce Ondřeje a nedorozumění mezi obranou a brankářem potrestal hostující hráč přehozením brankáře Kusáka. 0:1. I nadále jsme útočili, chtěli jsme výsledek zvrátit, ale museli jsme hodně dávat pozor na rychlé brejky hostů. Tím, že oni vedli, hráli obranu s brejky. Ve 36.minutě se dobře orientoval v pokutovém území hostů Zelinka a šikovně dal vyrovnávací branku 1:1. Po poločase jsme doufali, že se nám podaří utkání zvrátit, ale když běžela 51. minuta při jednom z útoků hostů naše obrana nešikovně faulovala ve vápně a rozhodčí nařídil P.K. , který v 52. minutě proměnil Žampach 1:2. Opět jsme se dostali do nevýhodné situace, kdy jsme museli hrát do plných. Přesto, když hosté útočili, dostál se na půlce k míči Martiš a nezadržitelným únikem srovnal na 2:2. Zase jsme byli v solidní situaci, nastřelili jsme břevno, ale i útoky hostů byly nebezpečné. Při jednom trestném kopu jsme opět propadli a nedorumění brankáře s obranou vyřešili hosté brankou. 2:3. Zase přišla psychická deka, ale naši hráči to nevzdávali. Při jednom z rohů vykopávali hosté z branky, ale přece jen se na nás za bojovný výkon  usmálo i štěstí.Byla tam i ruka v pokutovém území, ale rozhodčí ji nepískl. To David Uhlíř poslal míč po třetí do sítě, po jednom z mnoha rohů.3:3. Co k tomu říci? Trenér Vojtešek věděl, že bez 3 hráčů to asi jednoduché nebude. Je to totiž narušení kompaktnosti mužstva. Náhradníci jsou sice snaživí, ale výkonostně musí ještě dorůst. Sestava: Kusák, Machala Jan, Uhlíř, Horák, Bílek (Dekret), Zelinka, Sopůšek, Skovajsík, Martiš, Kročil, Sabo. Na p.k.jme vyhráli 5:4. Stříleli: Zelinka, Martiš, Sopůšek, Horák, Uhlíř.

V předzápase vyhrál dorost nad Jarošovem 4:1. Branky: Červenka 2x, Matejka, Druckmuller. Žáci starší prohráli v Chropyni ,bez nejlepšího hráče Koníčka, 3:1. Branku dal Sedláček. Mladší vyhráli 4:0. Branky: Zlínská 2x, Boček David a Boček Marián.