Zápasy
Přátelské utkání 29. května 2021 13:00
Osvětimany 3:5 Spartak Hluk
TJ Osvětimany-TJ Spartak Hluk 3:5

Do, v nynější době známé vesnice, na úpatí Chřibů, Osvětiman jsme jeli k dalšímu přípravnému zápasu 29.5.2021. Nezvyklý začátek utkání 13.00 byl na přání Osvětiman. I přes nezvyklý čas přišli jejich věrní diváci povzbudit svůj tým v prvním přípravném zápase. Bylo to kvalitní přípravné utkání, kde obě mužstva chtěla hrát fotbal, takže rozhodčí Bartoň byl skoro bez práce. Začátek utkání se našim vyvedl. Už v 5. minutě vyslal Přecechtěl uličkou do úniku Zelinku, ten našel dobře postaveného Vaďuru a bylo to 0:1. V 10.minutě jsme měli hned třikrát možnost překonat Chvojku v brance, ale ani Martiš, Mira Machala a také Vaďura nedokázal z skórovat z ideální pozice. V 15. minutě si vzal na půlce balon Martiš, došel k harnici pokutového území a střelou k tyči dal druhý gól. 0:2. Za chvíli nastřelil Vaďura tyč domácí branky, ale skóre se měnilo až v 33. minutě. To Sopůšek vyslal Zelinku a ten byl dříve u míče než Chvojka a bylo to 0:3. I domácí měli 2 šance snížit, ale obrana tomu zabránila. Do druhého poločasu nastoupili Ćervenka a Bílek, ale v 47. minutě poslal Martiš do úniku Zelinku, jehož krásný centr skvěle zametl do branky Vaďura 0:4. To už domácí museli s výsledkem něco udělat. V 55. minutě jsme zaváhali v obraně a domácí snížili na 1:4. Na hřiště přišel dorostenec Matejka, takže jsme měli v poli už dva dorostence (Škorec hrál výborně na pravé obraně celý zápas.) Pak se trefil výborně domácí hráč Klimeš a bylo to 2:4. My už jsme nebyli tak kompaktní, jak první poločas, jelikož změny vždy vedou k určitému útlumu. Odešel zraněný Vaďura, přesto jsme střelili další branku. v 85. minutě byl v pokutovém území faulován Mira Machala a Martiš nezaváhal. V závěru ještě domácí snížili na 3:5. Vyhráli jsme zaslouženě. Byli jsme dobří hlavně v útočné fázi, obranná činnost, asi pod dojmem vysokého vedení, byla zranitelná. Je to však přípravný zápas, takže se to dá prominout. Sestava:  Šícha, Škorec, Horák, Uhlíř, Machala Jan, Zelinka, Sopůšek, Přecechtěl, Martiš, Machala Mira, Vaďura. Střídali: Bílek, Červenka, Matejka.

Mladší žáci hráli v týdnu dva přípravné zápasy. Ve středu 26. 5. s Bojkovicemi (ti hrají krajský přebor) prohráli 1:4. když hosté fyzicky zdatnější a skoro všichni o hlavu větší, naše hráče doslova přetlačil. Branku dal Šmíd z P.K. V sobotu 29.5. hráli rovněž s účastníkem KP, SK Louky-Zlín a prohráli 1:2. Hosté se představili jako dobré mužstvo, které se prosazovalo technicky i rychlostně. Branku dal Stašek.