Přátelské utkání 5. června 2021 16:00
Spartak Hluk 4:0 TJ Rohatec
TJ Spartak Hluk-TJ Slavoj Rohatec 4:0

V sobotu 5.6.2021 hrálo hlucké áčko další přátelák proti účastníkovi I.A. třídy Jihomoravského kraje Slavoji Rohatec. Bylo pěkné hodně teplé počasí, fotbalisté si zatím na takové počasí nezvykli. Od začátku bylo tempo ještě poměrně rychlé, hosté se představili jako technické mužstvo. V 10. minutě utekl, tak jako vždy Zelinka, ale brankář hostů byl na místě. O minutu později hosté zahrozili a jen tyč nás zachránila od pohromy. Potom ještě 2x Zelinka prchl svému strážci, poprve to nevyšlo, podruhé však se už stav změnil. 1:0. Hrálo se hodně v prostoru před brankářem, hlavně hosté dlouho kombinovali na své polovině a čekali na příležitost. Ta nepřišla, naopak naši hráči po rohu hlavou Ondry Machaly zvýšili na 2:0. To ubíhala 40.minuta. V poslední minutě prvního poločasu si nerozuměli obránci hostů s brankářem, čehož využil Vaďura, který hlavou zvýšil na 3:0. Když v 50. minutě Sopůšek tvrdou střelou zvýšil na 4:0, pro hosty jakoby to byl signál, jen utkání dohrát. Naši dobře kombinovali, dostávali se často k brance hostů, ale zvýšit se už nepodařilo a tak výsledek 4:0 byl konečný. Hosté jakoby nestačili fyzicky, prý to byl pro ně první zápas, takže herní praxe scházela. Byl to však korektní zápas, neúčast Martiše však bylo pro hosty výhodou. V poločase střídali Kročil a Červenka Škorce a Miru Machalu, oba se však v 60. minutě na hřiště vrátili, když odešel Janek Machala a Ondra Machala. Sestava: Šícha, Škorec, Horák, Uhlíř, Machala Jan, Zelinka, Sopůšek, Přecechtěl, Machala Ondra, Machala Mira, Vaďura.