Zápasy
2 - Pohárové utkání 1. srpna 2021 17:30
TJ Nedachlebice 1:1 Spartak Hluk
TJ Nedachlebice - TJ Spartak Hluk 1:2 PK

V neděli 1.8.2021 zajíždělo áčko k utkání ˇpoháru do Nedachlebic. Na začátek musím připomenout názor diváků už z minulého přáteláku. Šance se musí proměňovat, jinak přichází problém podobný dnešnímu zápasu. Od začátku domácí Nedachlebice chtěli naše mužstvo zatlačit k naší brance. To trvalo 5 minut, potom jsme přebrali otěže utkání, které jsme za celý zápas nepustili. Už v 8. minutě po centru zprava do pokutového území domácího celku Pisklák hlavou překonal svého brankáře a bylo to 0:1. Hráií jsme dobře v poli a vytvořili jsme si i šance. Nejdříve Šimoník dostál míč do uličky, mířil těsně vedle tyče. Další šanci měl Vaďura, který z malého vápna střílel rovněž těsně vedle. Domácí brankář Hájek měl i trochu štěstí, ale to k fotbalu patří. Do druhého poločasu jsme nastoupili s odhodláním zvýšit náskok. Domácí bránili v jedenácti lidech, přesto šance Martiše, Zelinky, Sopůška, Vaďury měly být proměněné. V 65. minutě kopal Martiš P.K, který však nedal a trápení ke vstřelení rozhodujícího gólu pokračovalo. Střely buď narážely do nohy nejlepšího domácího hráče Hájka nebo trefily bránicí hráče. Když už se zdálo, že to musí být gól, tak to šlo těsně vedle. To se nám vymstilo. Domácí se dostali poprve ve druhém poločase v 75. minutě před naši branku, kopali dva rohy, když u toho druhého dostal na veliké vápno míč Šuranský a prostřelil naši obranu.1:1. V prvním poločase domácí vystřelili také pouze jednou, takže produktivita opravdu vysoká. I dál jsme hráli na domácí polovině, ti bránili v 10 lidech, šance byly, ale dnešek byl pro naše hráč zakletý. O postupu musely rozhodnout P.K. na ty jsme vyhráli 5:4 a dostalo se nám alespoň trochu spravedlnosti. Sestava: Šicha, Škorec, Horák, Skovajsík, Kročil, Zelinka, Sopůšek, Přecechtěl Martiš, Šimoník, Vaďura. Ráno hála pohár dvojka a porazila Huštěnovice 3:1, když branky dali: Blaha 2x, Matejka. Výborný výkon v brance podal bývalý ostrostřelec Štěpán Jurásek.