16 - Pohárové utkání 18. srpna 2021 17:30
Staré Město 1:1 Spartak Hluk
Jiskra St.Město-TJ Spartak Hluk 2:1 PK

Ve středu 18.8. 2021 hrálo áčko pohár ve Starém Městě. Věděli jsme, že je to soupeř silný, protože vyřadil předtím Baťov. Dobře se také na nás připravil. Osobního strážce dostali jak Martiš, tak Zelinka, Vaďura je zraněný, tak nehrál. Přesto si myslím, že máme mužstvo dobré, věřili jsme v úspěch. Od začátku jsme byli lepší, domácí zalezeni v obranném bloku likvidovali i za cenu štěstí některé akce, které běžně volají po gólu. Podařilo se to pouze jednou, to když se Martiš v pokutovém území uvolnil a blafákem překonal brankáře Nohu. To bylo v 18. minutě stav byl 0:1. Domácí většinou nakopávali míče dopředu, kde měli hbité útočníky, zvláště Petek vyhrál hodně osobních soubojů s našimi obránci. Z jednoho takového útoku domácí vyrovnali, když si myslím, že naše obrana zbytečně váhala s odkopem, přišel centr a zcela volný Petek v 36. minutě nezaváhal. 1:1. Potom se už do poločasu nic nestalo věřili jsme, že druhý poločas nějakou branku dáme. Do 60. minuty měli domácí ještě nějaké síly a snažili se rozhodnout, což se jim málem podařilo, když nastřelili tyč naší branky. Od 60. minuty existovalo jen jedno mužstvo. Vrhli jsme se do útoku, místy jsme měli drtivou převahu, ale plno lidí v 16-tce domácích nám hodně vadilo. Nebylo ani štěstí, aby se míč odrazil k našemu volnému hráči. Nejlepší hráč na hřišti Tomáš Martiš dřel, dostal se i do šancí, ale všechny jeho střely byly zblokovány nepropustnou hrází. Dnes chybělo i štěstí, Zelinkovi se nedařilo a scházel hodně Vaďura. Snad to bude příště lepší. Pokutové kopy proměnili Zelinka, Kukla, Machala Jan, Martiš, nedařilo se Sopůškovi, Šimoníkovi a Zdenovi Horákovi. Se 3 neproměněnými P.K. nelze postoupit. Mužstvo na to mělo, aby postoupilo v normální hrací době. Sestava: Šicha, Machala Jan, Horák, Skovajsík, Kročil, Zelinka, Sopůšek, Šimoník, Přecechtěl, Kukla, Martiš. Střídali: Škorec, Blaha