Zápasy
6. kolo - Mistrovské utkání 5. září 2021 16:00
TJ Nivnice 1:4 Spartak Hluk
TJ Nivnice-TJ Spartak Hluk 1:4

V neděli 5.9.2021 byly v Nivnici hody. Navíc minulý týden vyhrála Nivnice v Kunovicích 2:0, takže se do Nivnice jelo s velkým respektem. Od začátku jsme však byli lepší na míči a hrálo se většinou na půlce domácích. Přišla však 18. minuta, ojedinělý brejk a Dubský křížnou střelou překonal Šíchu.1:0. I potom se hrálo na půlce domácích, ale nějaké šance jsme si nevytvářeli, snad jenom střela z úhlu od Zelinky se motala na brankové čáře, ale Hladiš zachránil. Vysílali jsme nepřesné střely a ani při rozích jsme neuspěli. V 41. minutě se několikrát uvolnil na šestnátce Martiš, našel si správné místo a Hladiš kapituloval. 1:1. Ve druhém poločase jsme začali opatrně, ale v 51. minutě jsme kopali trestný kop Sopůškem a nejlépe se orientoval Vaďura a už to bylo 1:2. Potom byl po druhé žluté kartě vyloučen domácí Těthal a přišla naše velká výhoda. Ale v určité části jsme dobře nehráli. Byli jsme nepřesní, což domácí využívali k brejkům a jeden z nich mohl skončit v síti. Ale proti byl Šícha. Naše převaha potom nabírala na síle a byla korunována v 82. minutě, kdy se trefil do růžku domácí branky Zelinka.1:3. Domácí byli už v krizi a v 87. minutě si sebral balon Martiš, prošel až před Hladiše a technicky ho obstřelil.1:4. Myslím, že jsme byli po celý zápas lepším mužstvem, dobře jsme , kromě určité pasáže dobře kombinovali, hráli jsme zodpovědně, což museli unat i domácí diváci. Sestava: Šícha, Škorec, Horák, Skovajsík, Kročil, Zelinka, Sopůšek, Šimoník, Martiš, Kukla, Vaďura. Střídali. Přecechtěl, Sabo, Matejka. Ve středu 2.9. hráli naši dorostenci v tomto velmi pěkném sportovním areálu svůj mistrovský zápas, ve kterém zvítězili 2:0. Je potřeba poděkovat domácím funkcionářům za ochotu přeložit tento zápas, jelikož jsme měli problémy s funkcionáři. (museli v sobotu mimo Hluk). Začátek byl vyrovnaný bez velkých šancí, snad jen únik Matejky na gólmana mohl vést k brance. Podobně to však bylo i na druhé straně. Až ve 25. minutě Škorec střílel trestný kop a domácí gólman se musel červenat.0:1. Druhý poločas byl opatrný, naší snahou bylo udržet stav, domácí chtěli vyrovnat. Šance na vstřelení gólu byly na obou stranách. Nás hodně zachránil Gašek. Rozhodnutí padlo v závěru. Matejka utekl po křídle, přihrál před branku, kde se dobře uvolnil David Boček, žák ročníku 2008, který nekompromisně zavěsil. 0:2. V sobotu hráli žáci s Luhačovicemi. Starší vyhráli 9:1. Branky: Boček David 2x, Boček Marián 2x, Nemrava Dan2x, Stašek 2x, Obal. Mladší vyhráli 11:0. Branky: Kurtin 4x, Skuček 3x, Podškubka 2x, Matuštík, Minařík. Odpoledne v sobotu v 16.00 hrála dvojka s Boršicemi 0:0. Výkon obou mužstev hrozný, fotbal trpěl.