1 - Pohárové utkání 5. února 2022 16:00
Spartak Hluk 6:1 TJ Újezdec
TJ Spartak Hluk-TJ Újezdec-Těšov 6:1

V sobotu 5.2.2022 jsme se po třech měsících konečně dočkali. V 16.00 jsme hráli proti mužstvu z Újezdce v rámci zimního,fotbalového turnaje Gambrinus Cup 2022 na UT Lapač v Uh.Brodě.

Od začátku bylo jasné, které mužstvo bude mít navrch. Naši hráči dobře kombinovali, v obraně měli obránci Újezdce problém s rychlostí Zelinky a Martiše. Už v úvodu jsme měli dá nějakou branku, ale chtěli jsme to dotlačit až do branky. To by se mohlo v mistrovských utkání vymstít. Až v 15. minutě po velmi dobré kombinační akci se poprve trefil Sopůšek. 1:0. Ve 30. minutě to bylo už 2:0. To se trefil po akci Sopůška Martiš. V 37. minutě byl ve vápně faulován Kročil a Martiš nedal brankáři šanci 3:0. Úježďané bránili někdy i v 10 hráčích a k naší brance se dostali jednou a byla to gólovka, kterou zlikvidoval Pěgřim. Druhý poločas se prostřídalo a my jsme měli velké šance po akcích Zelinky a Martiše. Byli to však Úježďané, kteří využili v 60. minutě P.K. po faulu Matejky v pokutovém území. 3:1. V 65. minutě však Zelinka zvýšil po přihrávce Martiše na 4:1. Mezi tím Zelinka trefil břevno, Tomáš Martiš tyčku, Roman Martiš rovněž tyčku, až v 75. minutě dal Miroš branku a bylo to 5:1. Závěr udělal Jan Bania (ten je na zkoušce z Havřic) pěknou střelou na 6:1 v 85. minutě. Po celý zápas jsme byli lepším mužstvem, Újezdec se většinou bránil a vyrážel , ale jen občas, k brejkům. Sestava: Pěgřim (Popelka), Kročil, Horák, Skovajsík, Machala Jan, Zelinka, Sopůšek, Šimoník, Přecechtěl, Kukla, Martiš Tomáš. Střídali: Škorec, Matejka, Martiš Roman, Miroš Jan, Bania Jan.