Přátelské utkání 26. února 2022 11:00
Spartak Hluk 1:1 TJ Nivnice
TJ Spartak Hluk-TJ Nivnice 1:1

V sobotu 26.2.2022 hrálo hlucké áčko další zápas turnaje Gambrinus cup v Uherském Brodě proti Nivnici.

Od začátku se vědělo, že půjde o vyrovnaný zápas. Hosté posíleni o Pavluše, Kolaju ze Stání a Machalíka z Bánova dobře bránili a snažili se hrát na brejky. Za nás nastoupil na postu stopera Crla, scházeli však brankář Pěgřim a Tomaštík. Byli jsme sice lepší na míči, měli jsme více ze hry, ale ve hře bylo také moc nepřesností. V 15. minutě prodloužil Tomáš Martiš centr na tyč, ale jinak jsme si nějakou šanci nevytvořili. Nivničané využili 2x našich okének v obraně, při zpětných přihrávkách a zatopili brankáři Gaškovi. Ve 45. minutě pronikal Zelinka do pokutového území, byl sražen, rozhodčí Zpěvák nařídil P.K., který sám faulovaný Zelinka proměnil. 1:0.

Do druhého poločasu nastoupili Machala Jan, Miroš, Matejka, Přecechtěl, Skovajsík odešli Škorec, Horák, Kukla, Zlínský, Šimoník. Postupně se však vystřídali i Kročil, Crla, Zelinka a Martiš, přišel ještě Bania, takže od 75. minuty hráli v našem mužstvu v základě 4 dorostenci a k tomu náhradníci. V 50. minutě se vydal na sólo Radim Straňák a bylo štěstí, že následující střela jiného nivnického hráče skončila na tyči. V 76. minutě došlo k další naší chybě v obraně a toho využil Machalík, který vyrovnal na spravedlivých 1:1. Varování pro naše mužstvo-zlepšit přesnost přihrávek jak dopředu, tak dozadu. Mohli jsme do 75. minuty zvýšit vedení, ale byli jsme v pokutovém území Nivničanů nedůrazní. Byl to typický přípravný zápas, trenér Vojtěšek dal hodně příležitost hráčům z lavičky, protože v neděli se hraje další přípravný zápas s Morkovicemi, v Kunovicích v 15.00 hodin. Sestava: Gašek, Škorec, Crla, Horák, Kročil, Zelinka, Šimoník, Martiš, Sopůšek, Kukla, Zlínský. Střídali: Miroš, Matejka, Přecechtěl, Machala Jan, Bania.