Přátelské utkání 27. února 2022 15:00
Spartak Hluk 3:1 FC Morkovice
TJ Spartak Hluk-FC Morkovice 3:1

V neděli 27.2, hrálo hlucké áčko v Kunovicích s Morkovicemi, účastníkem krajského přeboru. Od začátku byli hosté z Morkovic lepší, dobře kombinovali, byli rychlí, tvrdí v osobních soubojích. V 10. minutě střela morkovického hráče skončila na tyči Gaškovy branky. I my jsme podnikali ojedinělé útoky, zvláště Adam Zelinka měl dvě dobré příležitosti. nemohli jsme se prosadit kombinační hrou, byli jsme vždy o krůček pozadu. Ve 40. minutě prohrál u rohového praporku souboj Přecechtěl, morkovický hráč odcentroval na volného spoluhráče a my jsme prohrávali 0:1. Do druhého poločasu nastoupil Kročil, místo Škorce, Crla, místo Přecechtěla. Na hřiště nastoupilo úplně jiné mužstvo. Lépe jsme kombinovali a v 50. minutě jsme kopali rohový kop, který na první tyči prodloužil Martiš na Zelinku, ten lehce míč doklepl za branku. 1:1. Hosté se nevzdávali, bojovali a tlačili se před naši branku, ale naše obrana v čele s Gaškem byla velmi pozorná a důrazná. V 65. minutě dostal pěknou přihrávku na hranici pokutového území Sopůšek, otočil se a střelou k tyči dal druhý náš gól. 2:1. V 70. minutě nastoupil Zlínský místo Kukly a Matejka místo Šimoníka. Matejka se uvedl únikem po levé straně apěknou přihrávkou na Martiše, ale Tomáš se ještě nedočkal gólu. Ten okamžik přišel v 75. minutě, kdy jsme Morkovice zamkli v jejich pokutovém území a Martiš na dvakrát překonal morkovického brankáře.3:1.Byl to velmi užitečný zápas, naši hráči se přesvědčili o tom, že KP je kvalitnější soutěž, než I.A třída. Hosté nezklamali, ale za druhý poločas si naši výhru zasloužili. Sestava: Gašek, Škorec, Tomaštík, Horák, Skovajsík, Zelinka, Přecechtěl, Sopůšek, Šimoník, Kukla, Martiš. Dopoledne porazili starší žáci Hluku Kunovice 3:2. Branky: Křiváček, Zlínská, Pančík. V pátek porazilo kombinované mužstvo dvojky a dorostu Heršpice u Slavkova 6:0. Branky: Blaha 2x, Zlínský starší, Koníček, Miroš a Sabo.