15. kolo - Mistrovské utkání 27. března 2022 15:00
TJ Sokol Újezdec-Těšov 1:3 Spartak Hluk
TJ Sokol Újezdec - TJ Spartak Hluk 1:3

Na první jarní mistrák jelo áčko do Újezdce dne 27.3.2022. Trenér Šebesta po Gambrinus cupu prohlásil, že v mistráku jeho mužstvo na malém hřišti  naše hráče udolá. To se mu vyplnilo jen v prvním poločase a navíc k tomu mělo mužstvo Újezdce nakročeno velmi dobře. Bohužel, druhý poločas jim nevyšel a Hlučané zvítězili zaslouženě, i když jsme dohrávali celý druhý poločas pouze v 10 lidech. Začali jsme moc profesorsky, přesto Martiš předvedl dvě pěkné akce, které však nevedly k ničemu. V 6. minutě jsme nechali po autu trestuhodně volného Vystrčila a bylo to z ničeho nic 1:0. Ve 13. minutě neproměnil Martiš snad 110% šanci a ve 22. minutě to pak předvedl zase Kukla. V 35. minutě velmi nešetrně fauloval Martiše Šmíd, čímž ho vyřadil z další hry.  Vystřídal ho 16-letý David Zlínský. Ve 44. minutě přišla další pohroma pro Hlučany. To Skovajsík, který měl Ž.K. za řečnění, zbytečně fauloval domácího hráče, a byl po druhé žluté vyloučen. Co řekl trenér Vojtěšek v šatně zbývajícím 10-ti hráčům, to nevím. ale na hřiště nastoupilo jiné mužstvo. Od začátku jsme se tlačili k brance domácích a v 50. minutě se dostal k odraženému balonu Přecechtěl a vyrovnal na 1:1. Kdo čekal, že se budeme bránit tlaku domácího mužstva, ten se zmýlil. Tlačili jsme my. V 68. minutě Zelinka z úhlu, zleva, vytřel pavučinu protějšího rohu a už jsme vedli. 1:2. Domácí se sice snažili  vyrovnat, naši hráči však bojovali s velkým úsilím a přidávali k tomu i nesměrnou odolnost. Utkání bylo hodně nervózní, ale kluci to ustáli i psychicky. V 90. minutě atakoval Zlínský brankáře Pochylého v ně pokutového území, ten přihrál jen na nohu Romana Sopůška a ten mazácky završil opravdu povedený druhý poločas. 1:3. Kdyby někdo v poločase tipoval vítěze, určitě to nebyl Hluk, ale doslova hrdinský výkon našich, kteří stav utkání z prvního nepovedeného poločasu otočili

Sestava: Pěgřim, Kročil, Horák, Crla, Skovajsík, Zelinka, Sopůšek, Přecechtěl (Matejka), Šimoník, Kukla, Martiš ( Zlínský)