18. kolo - Mistrovské utkání 23. dubna 2022 16:00
Spartak Hluk 3:2 TJ Nivnice
TJ Spartak Hluk-TJ Nivnice 3:2

Vcelku pěkná dubnová sobota 22.4.2022 a v Hluku se hrálo derby. Vzpomínat na návštěvy před lety je jenom nostalgie. Dnes přišli hlavně fandové, kteří mají fotbal rádi a chodí na něj hlavně doma. Z Nivnice přijelo také několik jeho věrných fandů, takže atmosféra byla celkem solidní. To se nedá říci o první půlhodině zápasu. Nepřesnost v přihrávkách na obou stranách. Domácí se v v 10. minutě ujali po hlavičce Horáka, po rohovém kopu vedení 1:0. To však nevedlo k nějaké ofenzívě. Hosté se osmělili a Radim Straňák prošel obranou jak nůž máslem, ale Pěgřim ho vychytal. V 41. minutě jsme kopali rohový kop, kdy jsme mohli dát branku, ale zaspali jsme při protiútoku. hosté šli do přečíslení, Radim Straňák našel pěknou přihrávkou Bumbalíka a ten k tyči srovnal na 1:1. Před koncem poločasu prohrál souboj se Soukeníkem Škorec, nivnický hráč ale poslal ve vyložené šanci míč vedle. Bylo to varování pro domácí hráče, protože bylo vidět razantní zlepšení ofenzivní činnosti hostujícího mužstva. Druhou půli jsmee začali skvěle.. Po trestném kopu v 47. minutě Crla hlavou vzal vedenní zase pro domácí mužstvo.2:1. Hosté byli nebezpeční v každé útočné akci, ale přišla 67. minuta a Bumbalík šel zbytečně protestovat k rozhodčímu, po celkem nezajímavé akci a dostal za to, po své první žluté kartě, červenou kartu. Jeho nedisciplinovanost. Tím se karta trochu obrátila a čas hrál nyní protil Nivničanům. V 72. minutě si v pokutovém území zahral volejbal domácí Crla a byla z toho penálta, kterou s jistotou proměnil Straňák Radim. 2:2. Proti deseti se domácí více dostávali do hry. Šimoník trefil z přímého kopu břevno, po akci Zelinky, ukopl gólovou šanci před nosem Zlínskému nivnický obránce Hladiš. Hosté však chtěli bod. Vrhli se do útoku a byli nebezpeční, ale šanci už si nevytvořili. Snad jednu, kdy nivnický hráč poslal balon zase mimo branku. v 86. minutě dostal v pokutovém území balon Sopůšek a tady bylo vidět, jaký to je pro Hluk hráč. Lehce obešel nivnického obránce, podíval se kde je volno a nedal Hladišovi šanci 3:2. Bylo to hlavně ve druhém poločase velmi dramatické utkání. Útoky na obou stranách se střídaly v rychlém tempu, s prvním poločasem se to nedalo srovnat. Jak už jsem předeslal v nadpisu. Nivničané by si bod zasloužili, ale na to se fotbal nehraje. Hraje se na branky a jeden víc střelili tentokrát Hlučané.

Sestava: Pěgřim, Škorec, Horák ( Matejka), Skovajsík, Kročil, Zelinka, Šimoník, Sopůšek, Crla, Kukla (Přecechtěl), Machala Ondra ( Zlínský). Ve čtvrtek hrál dorost ve Zlechově a vyhrál 3:0. Branky: Zlínský 2x, Fruhauf. Žáci hráli ve čtvrtek 21. 4. 2022 doma s Mařaticemi a starší vyhráli 3:0. Branky: Hájek Viktor, Nemrava Dan a vlastní. Mladší vyhráli 5:0. Branky: Kurtin, Dohnal, Obal, Matuštík, Havlík