22. kolo - Mistrovské utkání 7. května 2022 16:30
Spartak Hluk 3:3 TJ Osvětimany
TJ Spartak Hluk-TJ Osvětimany 3:3

V sobotu 7.5. 2022 přijely do Hluku Osvětimany. Mají zraněné hráče, tak do útoku šel brankář Brázdil, ale i tak je to mužstvo zkušené, technicky a fotbalově vyzrálé. I domácí však mají zraněné hráče. K Horákovi a Martišovi se přidal Škorec, takže od začátku nastoupil starý internacionál Janek Machala. První poločas byl hodně nudný, hosté se příliš nehonili, dozadu postavili Němčického, Šumulikovského a Perůtku a zkušeně kombinovali v pěším tempu vzadu a vysílali přesnými pasy do útoku Tomaštíka, Čevelíka a Skřivana. Domácí obrana byla však na místě, ale přechod do útoku byl hodně pomalý. Hned v začátku měl po akci Zelinky velkou šanci Šimoník. Neproměnil však. Ve 43. minutě vyslal dopředu Zlínský Zelinku, jehož centr hlavou usměrnil sice do ruk brankáře Chvojky Ondra Machala, ale ten hlavičku chytil až za čarou. 1:0. Hned v začátku mohl po úniku Zelinky skórovat Zlínský, a mohl zvýšit na 2:0. ale vyloženou šanci neproměnil. Vychytal ho Chvojka. V 53. minutě špatně se domluvili naši obránci s brankářem Pěgřimem, který vyběhl, Čevelík ho však přehlavičkoval a míč mířil pomalu do sítě. Vykopnout ho mohl Crla, ale svezla se mu nešťastně noha, a tak Osvětimany vyrovnaly 1:1. To však nebylo ze strany hostů vše. V 58. minutě jsme ztratili na púlce míč, hosté zakombinovali na velikém vápně a Skřivan střelou k tyči určil stav 1:2. Netrvalo to ani minutu, když Zelinka dostal od Sopůška míč za záda obránců a nedal Chvojkovi šanci.2:2. V 63. minutě bylo zase veselo u domácích diváků. To Sopůšek na pravé straně centroval, našel volného Kuklu a znovu domácí vedli. 3:2.  Přestřelku ukončil v 75. minutě Horáček, který hlavou poslal míč do domácí svatyně po centru do pokutového území. 3:3. V 85. minutě centroval zprava opět Sopůšek, ale Zelinka nestačil míč dostat z tutovky do sítě. To Ještě Crla po se rohu trefil do opuštěné branky, ale obránce hostů ještě vykopl jasný gól. Nakonec asi spravedlivá remíza. Hosté ve druhém poločase potvrdili svoji kvalitu. Naši hráči bojovali, do utkání dali vše, ale štěstí moc neměli. Sestava: Pěgřim, Kročil, Crla, Skovajsík, Machala Jan, Zelinka, Šimoník, Sopůšek, Kukla, Machalla Ondra (Přecechtěl), Zlínský

V pátek 6-5. hrála dvojka semifinále okresního poharu ve Stříbrnicích. Co pomůže herní převaha, když se dá jeden gól. A nakonec ještě jsme neproměnili dva pokutové kopy, což nás stálo finále, které si kluci mohli  zahrát na satdionu Slovácka. Výslede 1:1. Branku dal Blaha, pokutové kopy proměnili Botek, Gašek a Matejka, neproměnili Blaha aKuřina. Nakonec to bylo na P.K 4:3 pro Stříbrnice