27. kolo - Mistrovské utkání 29. května 2022 10:00
FK Zlechov 0:3 Spartak Hluk
FK Zlechov - TJ Spartak Hluk 0:3

Tentokrát v neděli dopoledne 29.5.2022 v 10.00 hodin hrála hlucká jednička svůj mistrovský zápas ve Zlechově. Domácí ještě nejsou zachráněni, proto od začátku nasadili velké tempo a bojovnost. My jsme tomu čelili fotbalovostí. Zvláště nebezpeční byli Cigoš a Salinger. Přišla však 18. minuta a Sopůšek se odhodlal ze 30 metrů vystřelit. Jeho falšovanou ránu však Červinka nestačil pokrýt. 0:1. Utkání mělo vyrovnaný průběh, domácí i přes velkou snahu se nedostávali do žádných šancí. V 35. minutě poslal pěknou uličku Ondra Machala Sopůšovi, který s jistotou zkušeného mazáka, obstřelil Červinku, a stav byl 0:2. Byla to ve dvou posledních zápasech 4 branka "klenotu" hluckého mužstva. Takto skončil i první poločas. Do druhého poločasu nastoupili domácí s velkým odhodláním. My jsme se velmi těžko dostávali k domácí brance, kde Červinku nahradil Vanda. V 70. minutě nařídil rozhodčí Polášek proti našemu mužstvu pokutový kop, který však Cigoš napálil do břevna. Od této chvíle jsme přebrali znovu iniciativu a vytvořili si několik tutovek, ale jak Zelinka, tak i Matejka, Sopůšek či Ondra Machala na Vandu nevyzráli. V 87. minutě pak vše dovršil dorostenec Matejka, který dostal pěkný míč do běhu, šel sám na Vandu a možná i se štěstím rozhodl definitivně.  0:3. Domácí sice chtěli v zápase bodovat, ale kromě P.K. si nějakou extra šanci nevytvořili. My jsme hráli svůj fotbal, který měl i své chyby, ale všechno dobře dopadlo. Sestava: Pěgřim, Škorec, Horák, Skovajsík, Kročil, Zelinka, Přecechtěl (Matejka), Sopůšek, Crla, Šimoník, Machala Ondra ( Kukla). Ve středu hráli svůj mistrák ve Zlechově žáci. Starší vyhráli 7:2. Branky. Nemrava Dan 3x, Obal 2x, Boček Marián 2x. Mladší remízovali 2:2. Branky: Kurtin, Minařík. V pátek hráli žáci svůj mistrák se Stráním. Starší vyhráli 4:0. Branky. Obal 2x, Burda, Boček David. Dorostenci mají zápas s Morkovicemi odložený.