28. kolo - Mistrovské utkání 12. června 2022 17:00
FK Dolní Němčí 3:1 Spartak Hluk
FK Dolní Němčí - TJ Spartak Hluk 3:1

Neděle 12.6.2022 a na pořadu bylo derby v Dolním Němčí. My jsme zase lepili sestavu a schopných hrát bylo akorát 11 mužů. Už aby byl konec sezóny! Domácí začali v dobrém tempu a měli i štěstí, protože naše obrana i s brankářem udělala fatální hrubku a Stojaspal v 5. minutě byl sám před prázdnou brankou 1:0. V 15. minutě se však krásně uvolnil David Zlínský a nedal šanci Kadlčkovi v brance. 1:1. Domácí byli rychlejší, důraznější a více asi i chtěli. Naše obrana neměla den. Ve 23. minutě jsme neodkopli balon na hranici šestnáctky, ten se dostal ke Krchňáčkovi Pavlovi a ten střelou pod břevno zajistil zpět vedení pro domácí mužstvo. 2:1. Potom už se velice nic nedělo, domácí se snažili hrát nakopávané míče, které viditelně dělali našim hráčům potíže. Po poločase se už hrálo skoro jen mezi šestnáctkami, my jsme se sice snažili vyrovnat, ale zůstávalo jen u snahy. Domácí při jedno závaru nastřelili břevno, ale nakonec jsme mohli vyrovnat. Nejdříve v 78. minutě Crla sám před Kadlčkem trefil jen boční síť a potom Sopůšek ve výborné pozici přestřelil. Naše snaha o vyrovnání vyústila v 93. minutě v rychlý brejk, kdy šlo snad 5 domácích hráčů proti jednomu, nakonec se vykopávalo z brankové čáry, ale v trmě, vrmě se prosadil Mikulec a zvýšil na konečných 3:1. Celkově lze říci, že domácí si vítězství zasloužili. Našich 11 hráčů odvedlo solidní výkon, ale v některých momentech chyběla při neúčasti zraněných a absentujících hráčů kvalita. Sestava: Pěgřim, Škorec, Horák, Crla, Machala Jan, Kukla, Přecechtěl, Šimoník, Sopůšek, Skovajsík, Zlínský.