Zápasy
1. kolo - Mistrovské utkání 7. srpna 2022 17:00
TJ Buchlovice 3:2 Spartak Hluk
TJ Buchlovice - TJ Spartak Hluk 3:2

V neděli 7.8.2022 jsme jeli k prvnímu mistráku do Buchlovic. Mužstvo se dávalo dohromady velmi těžce. Bartošek, Lipoti jsou na dovolené, Kročil v práci, Horák odvážel manželku z porodnice, Přecechtěl zraněný. Povolat se museli Zalubil Martin, Miroš Jan a Machala Jan. Od začátku domácí byli aktivnější ve střelbě, ale dlouho se pak čekalo na druhý míč, protože ten byl zakopnutý skoro až k silnici na Brno.  V 25. minutě měl 100% šanci Šimoník, bohužel nedal.Do vedení šli domácí ve 33. minutě, když jsme špatně odhlavičkovali míč, který se dostal K Davidovi Křivovi na hranici pokutového území a ten vymetl šibenici Pěgřimovy branky. 1:0. Za minutu bylo vyrovnáno. To v pokutovém území sklepl Martin Zalubil míč Sopůškovi a bylo to 1:1. V 36. minutě šel Kukla sám na Valeše, ale mířil vedle. Za to jsme byli potrestáni ve 42. minutě. David vyslal uličkou Davida Křivu a ten se nemýlí. 2:1. Vyrovnat mohl ještě Sopůšek ve 45. minutě, kdy z blízka přestřelil domácí branku. V 53. minutě byl sražen v pokutovém území Zlínský a Sopůšek potvrdil roli střelce.2:2. Je zajímavé, že v Buchlovicích ve vzájemných zápasech dávají branky  David Křiva a Roman Sopůšek. Oba dali po 4 brankách. To narušil v 66. minutě David, který po nedůsledném bránění prostřelil i Pěgříma a opět domácí vedli 3:2. Potom jsme se vrhli do útoku, chtěli jsme alespoň vyrovnat, ale Sopůšek trefil tyč, od níž se míč odrazil do pole. Byly i další šance, domácí začali hrát úsporný fotbal. Všechno jim trvalo dlouho, zaměřili se hlavně na udržení míče u rohového praporku a my jsme už neměli čas ani sílu vyrovnat. Škoda, protože nejmíň remíza by byla spravedlivá. Nelze však spoléhat pouze na Romana Sopůška, do boje musí nastoupit všichni a více se střelecky prosadit. Věřím, že příchodem absentujících hráčů přijdou i vítězství Sestava. Pěgřim, Řiháček (Pančík-15 let), Hladiš (posila z Nivnice), Skovajsík, Machala Jan (Miroš Jan), Šimoník, Sopůšek, Kukla ( Martiš Roman), Škorec, Zlínský, Zalubil Martin